PS Plus Rewards po cichu zniknęło z Polski

PS Plus Rewards po cichu zniknęło z Polski

PS Plus Rewards
PS Plus Rewards
Źródło zdjęć: © PlayStation
Barnaba Siegel
15.01.2021 16:20

Sony Rewards to strona z ofertami dla posiadaczy PlayStation. Od lat prężnie działa w USA, a w 2019 roku program dotarł do Polski, choć w okrojonej wersji. W niewiele ponad rok od odpaleniu został zamknięty.

PlayStation Plus Rewards, całkiem rozbudowany program lojalności o trochę społecznościowym charakterze, działa od wielu lat na rynku w Stanach Zjednoczonych. Posiadacze abonamentu PS Plus zbierają w nim punkty za zakupy w PS Store, zeskanowane bilety kinowe czy zarejestrowane fizyczne egzemplarze gier. Są też konkursy fotograficzne czy quizy.

Zdobyte punkty wymienia się na karty podarunkowe, gry, sprzęt Sony albo okolicznościowe zestawy gadżetów. Najwięksi szczęśliwcy mogą dostać vipowskie wejściówki na imprezy, koncerty czy pokazy filmowe, a nawet zaproszenie na E3. Za to w tym tygodniu będzie można... załapać się na pożądane PlayStation 5.

PS Plus Rewards

Program Rewards dotarł do Polski w październiku 2019 roku. Ciężko było oczekiwać, że czekają na nas dokładnie te same atrakcje co w USA, startowa oferta wydawała się nader skromna. Na początku można było otrzymać zniżki na filmy w sieci Helios, jedzenie z Pyszne.pl czy 14-dniowy trial na Player.pl.

Po czasie zaczęło pojawiać się więcej sensownych ofert, dostosowanych do naszych realiów. Dostępna była m.in. zniżka na ubrania z Prosto, H&M czy Nike'a, bilety z Eventim, książki z wydawnictwa SQN i kurczaki z KFC.

Ostatnia aktualizacja polskiego PS Plus Rewards nastąpiła 1 września 2020 roku. Jak dowiedziała się Polygamia, równe 3 miesiące później znienacka usługa została zamknięta. Oto pełna informacja od polskiego oddziału:

Program PlayStation Plus Rewards nie jest już dostępny w Polsce od 1 grudnia 2020. Członkowie PS Plus nadal będą otrzymywać korzyści, z których obecnie korzystają, takie jak ekskluzywne rabaty w PS Store, odświeżona biblioteka comiesięcznych gier, tryb dla wielu graczy online i 100 GB miejsca w chmurze.

PlayStation Polska

Oficjalne powody nie są znane. Czyżby kolejna ofiara pandemii, a tym samym zmian naszych zwyczajów zakupowych i nawałnicy konkurencyjnych ofert? A może pełna para poszła w prace związane z nadejściem PS5 i rozwijaniem usług gamingowych? Jest też szansa, że z nagród nie korzystało tak dużo osób, jak zakładali twórcy polskiego programu.

Czy oferty wrócą? Nie wiadomo. Ale dziś chyba wszyscy zadają sobie inne pytanie - kiedy będzie można wejść do sklepu i wyjść z PlayStation 5 pod pachą?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)