Przeprowadził sto symulacji. Polska wygrała mundial 2022

Przeprowadził sto symulacji. Polska wygrała mundial 2022

Zealand przeprowadził sto symulacji mundialu
Zealand przeprowadził sto symulacji mundialu
Źródło zdjęć: © YouTube
03.08.2022 13:23, aktualizacja: 04.08.2022 07:57

Mundial 2022 odbędzie się w nietypowych warunkach. Rozegrany zostanie późną jesienią w Katarze. Pierwszy gwizdek zabrzmi za nieco ponad trzy miesiące, ale kibice już zaczynają żyć turniejem. Jak spisze się na nim Polska? Symulacja turnieju nie napawa optymizmem.

Football Manager to zdecydowanie najlepsza gra piłkarska dostępna na rynku. Symulator menedżera piłkarskiego pozwala fanom futbolu spełniać swoje marzenia i budować silne składy, pnąc się na szczyty ligowych tabel. Niektórzy gracze wykorzystują go jednak do innych celów. Znany YouTuber, zajmujący się Football Managerem, Zealand, zorganizował eksperyment, który miał wskazać najbardziej prawdopodobny przebieg mundialu w Katarze.

Mistrzostwa świata 2022 zaczną się w listopadzie. Rozpoczynający się właśnie sezon będzie nietypowy. Turniej rangi mistrzowskiej odbędzie się w jego połowie, przez co wyraźnie wpłynie na terminarze. Mimo wszystko odłóżmy problemy natury logistycznej na bok i zajmijmy się samymi wynikami.

Zealand zorganizował grupę ludzi, która pomogła mu w przeprowadzeniu eksperymentu. Polegał on na wykonaniu stu symulacji turnieju i ocenieniu na tej podstawie, kto ma największe szanse na zwycięstwo w mundialu.

Mundial 2022 - najsłabsza drużyna według gry Football Manager

Możemy mówić o szczęściu. Po stu symulacjach mistrzostw świata 2022 okazało się, że najsłabszym zespołem jest Arabia Saudyjska. Grupowy rywal reprezentacji Polski w stu rozegranych turniejach zdołał zdobyć średnio tylko 0,86 punktu.

Reszta informacji na temat naszej grupy nie jest zbyt optymistyczna. Po stu symulacjach zajmujemy w niej trzecie miejsce, zdobywając przy tym średnio 4,21 punktu. Na drugiej pozycji znalazł się Meksyk z dorobkiem 4,48 punktu.

Argentyna, która może liczyć na średnio 7,27 punktu jest według Football Managera drużyną, która osiąga drugi najlepszy wynik w fazie grupowej spośród wszystkich zespołów, które zameldowały się w Katarze. Najlepsza na tym etapie turnieju okazuje się drużyna Francji, która gromadziła średnio 7,71 punktu.

Mundial 2022 - najlepsze drużyny według gry Football Manager

Po stu symulacjach, które przeprowadził Zealand i ludzie z nim współpracujący, okazało się, że największe szanse na triumf w mistrzostwach świata w Katarze mają Niemcy. Zwyciężyli w turnieju aż 19 razy. Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania z szesnastoma pucharami. Podium zamyka Francja, której udało się zwyciężyć w 12 turniejach. Powyżej 10 proc. szans mają jeszcze Argentyna i Brazylia - obie ekipy zwyciężyły 11 razy.

Polska nie wypadła najgorzej, jeśli chodzi o występy w fazie pucharowej. Football Manager uznał, że nasza reprezentacja, podobnie jak nasz grupowy rywal, Meksyk, zdołała dwukrotnie dotrzeć do finału turnieju i raz udało się go wygrać. Gorzej od nas zaprezentowało się kilka drużyn, takich jak Serbia, Maroko czy Chorwacja, które tylko raz dotarły do finału i go wygrały, a także cała grupa drużyn, które nie dotarły do finału mundialu. Chodzi tu o Australię, Iran, Japonię, Katar, Arabię Saudyjską, Koreę Południową, Tunezję, Kanadę, Ghanę i Kostarykę.

Nie jest najlepiej, ale nie jest źle. W końcu znaleźliśmy się w gronie drużyn, które według Football Managera mają 1 proc. szans na zwycięstwo w mistrzostwach świata. Wystarczy odpowiednio pokierować drużyną, żebyśmy tuż przed Bożym Narodzeniem mogli cieszyć się ze zdobytego trofeum.

Więcej statystyk z przeprowadzonego eksperymentu ma pojawić się w przyszłości na profilu Zealanda na Twitterze. Mają one być dodawane sukcesywnie, ponieważ ich prezentacja wymaga dość dużego nakładu pracy.

Karol Kołtowski, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)