Projektant Hyper Light Drifter nie spełni marzeń w Square Enix Montreal

Postanowił wrócić na swoje, po tym, gdy wydawca skasował jego grę.

Projektant Hyper Light Drifter nie spełni marzeń w Square Enix Montreal
Maciej Kowalik

Teddy Diefenbach, jeden z autorów Hyper Light Drifter, dołączył do firmy w maju 2016 roku razem z Renaud Bédardem (Fez).

Ponoć przekonały go do tego ruchu rozmowy z ekipą Square Enix Montreal, której seria GO należała do jego ulubionych. Priorytetem studia, w którym zostawał dyrektorem kreatywnym miała być ochrona procesu kreatywnego, który pozwala tworzyć świeże, piękne i wartościowe rzeczy. Ostatecznie nigdy nie dowiedzieliśmy się, nad czym Diefenbach tam pracował. I pewnie na zawsze zostanie to tajemnicą, bo projekt został skasowany.

We wpisie na swoim blogu Diefenbach nie ma żalu do Square Enix. Jest raczej wdzięczny za to, że miał szansę tam pracować. O nim samym na pewno jeszcze usłyszymy, bo nie obraża się też na gry. Wraca do bycia niezależnym twórcą.

A zmiana podejścia Square Enix do tworzenia i wydawania gier była jasno komunikowana w zeszłym roku. Japończycy dołączyli wtedy do grona firm, które myślą raczej w kategoriach multiplayera i gier-usług angażujących graczy przez długi czas, niż fabularnych przygód "na raz".

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.