Pracował nad Wiedźminem 3 i Cyberpunkiem. Teraz będzie reżyserem nowej sagi

Pracował nad Wiedźminem 3 i Cyberpunkiem. Teraz będzie reżyserem nowej sagi

Nowy Wiedźmin
Nowy Wiedźmin
Źródło zdjęć: © CD Projekt
03.11.2022 13:30

Wiemy już, kto będzie odpowiedzialny za wyreżyserowanie nowej wiedźmińskiej sagi. To doświadczony pracownik CD Projekt, który dał się poznać jako główny animator Wiedźmina 3 oraz Cyberpunka 2077.

Nowe gry z serii Wiedźmin to pieśń przyszłości, jednak już teraz do świadomości graczy przebijają się oficjalne informacje. Dowiedzieliśmy się, na czyich barkach będzie spoczywać kwestia wyreżyserowania nowej wiedźmińskiej sagi. Tego zadania podejmie się niegdyś główny animator Wiedźmina 3 oraz Cyberpunka 2077.

Sebastian Kalemba, bo o nim mowa, jest związany z CD Projekt od wielu lat i – rzecz jasna – Wiedźmin nie jest mu obcy. Pracował jako główny animator i reżyser animacji przy Dzikim Gonie, jego dodatkach oraz przy Cyberpunk 2077. Teraz podejmuje się kolejnego, niezwykle ambitnego zadania.

Reżyseruję nową sagę o Wiedźminie. Od momentu dołączenia do CD Projekt, wierzę, że nic nie jest niemożliwe, a podnoszenie poprzeczki, opowiadanie emocjonalnych historii i tworzenie światów jest tym, po co tu jesteśmy.

Sebastian Kalemba

Plany CD Projekt obejmują aż trzy projekty osadzone w wiedźmińskim uniwersum. Niedawno oficjalnie potwierdzono, że jednym z nich będzie Wiedźmin 1 Remake. Niestety, trzeba się uzbroić w cierpliwość, bowiem wspomniany remake będzie bazował na technologii "Polarisa", przez co musi najzwyczajniej poczekać na swoją kolej.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)