Wiedźmin 1 Remake musi czekać na swoją kolej. CD Projekt wyjaśnia

Wiedźmin 1 Remake musi czekać na swoją kolej. CD Projekt wyjaśnia

Wiedźmin 1
Wiedźmin 1
28.10.2022 14:24

Nie milkną echa hucznej zapowiedzi remake'u pierwszej części Wiedźmina. Jak to często w takich okolicznościach bywa, nie brakuje spekulacji na temat daty premiery. Wypowiedź Adama Kicińskiego rzuca nowe światło na całą sprawę.

Na początki października CD Projekt zapowiedziało aż pięć nowych gier. Trzy z nich mają być osadzone w wiedźmińskim uniwersum. Przypomnijmy, że chodzi o:

  • Projekt "Syriusz"
  • Projekt "Polaris"
  • oraz "Canis Majoris"

Wiemy już nieco więcej o tych grach. Projekt "Syriusz" ma być "czymś innym"; ma być grą, która powinna spodobać się fanom netflixowej wizji "Wieśka". Jeśli chodzi o "Canis Majoris", to wiemy już, że będzie to Wiedźmin 1 Remake od zespołu Fool's Theory.

Zanim wyszukiwarki internetowe zostaną zbombardowane hasłami typu: "Wiedźmin 1 Remake. Kiedy premiera?", posłuchajmy co ma na ten temat do powiedzenia prezes Adam Kiciński. W najnowszym wywiadzie dla serwisu Parkiet ujawniono kolejne informacje na temat nowych gier.

Nie podaliśmy kolejności, ale potwierdziliśmy, że remake, za którym stoi studio Fool’s Theory i nad którym sprawujemy nadzór kreatywny, będzie bazował na technologii „Polarisa”. Kolejność tych dwóch można więc wydedukować.

Adam Kiciński

Ten komunikat jest raczej jasny. Wiedźmin 1 Remake musi poczekać na swoją kolej, bowiem to Projekt "Polaris" będzie technologicznym fundamentem dla uwspółcześnionej wersji pierwszej części gry. Tak więc, co wiemy? Tylko tyle, że należy się uzbroić w cierpliwość. Pamiętajmy również o tym, że CD Projekt użyje silnika Unreal Engine 5 w nadchodzących produkcjach, odchodząc tym samym od swojej własnej technologii.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)