Plotka: Nowy Resident Evil z podtytułem Village

Plotka: Nowy Resident Evil z podtytułem Village09.04.2020 12:00
Plotka: Nowy Resident Evil z podtytułem Village
Bartosz Witoszka

Tak, kolejna porcja wycieków z niezapowiedzianej jeszcze gry Capcomu.

Wokół Resident Evil dzieje się ostatnio naprawdę sporo i ciężko już nadążyć za doniesieniami o kolejnych remake’ach czy bardziej nieoficjalnych informacjach, będących mieszanką przypuszczeń fanów (również ich życzeń) i przecieków, na których przecież zbudowany jest współczesny biznes rozrywkowy.

327383656937294724

Z kolei pod koniec marca ten sam użytkownik zasugerował przybliżoną datę premiery zaplanowaną wstępnie na 2021 rok. Teraz z kolei Rourke Keegan, autor bloga Rely on Horror, udostępnił informacje z zamkniętego pokazu przygotowanego dla fanów. Deweloperzy sprawdzali reakcję najbardziej zapalonych graczy, którzy na serii zjedli zęby, by dowiedzieć się, jak oni zareagują na kolejną część, która ponoć ma mocno odbiegać od standardów serii.

327383656937425796

I wygląda na to, że będzie – przynajmniej po części – realizował wizję zapoczątkowaną w 2017 roku, choćby poprzez dalsze trzymanie się perspektywy pierwszoosobowej. Dalej jednak ma to być stary dobry Resident Evil, czyli nie zabraknie ikonicznego zarządzania ekwipunkiem czy przeszukiwania każdego kąta w nadziei na znalezienie zielonych roślinek. W grze ma się również pojawić Chris Redfield, który miał już swoje pięć minut w “siódemce”, ale w Village (sugerowany podtytuł) ma on odegrać znacznie większą rolę.

327383656937556868

Trzymamy za słowo, choć chyba nikt nie obraziłby się za powrót innych, dobrze znanych bohaterów. Nie wiem, czy do takich zaliczają się Ethan i Mia Winters (małżeństwo, wokół którego kręci się poprzednia odsłona), ale to właśnie oni odegrają najważniejszą rolę w grze. W kilku zaprezentowanych fragmentach pojawiały się sekwencję z tą parką, zaś sama Mia jest ponoć w ciąży (z cyklu miłość w czasie zarazy), jednak na razie nie wiadomo, jaką rolę odegra dziecko. Podejrzewam, że nie małą (w końcu nikt ot tak nie umieszcza sobie dzidziusia w grze o walce ze zmutowanymi potworami), ale na więcej informacji będziemy musieli jeszcze poczekać.

A skoro już przy przeciwnikach jesteśmy – w grze mają pojawić się wspomniane już wilki, ale ich zachowanie i wygląd przywodzi na myśl wilkołaki. Tymi z kolei ma sterować wiedźma, która przypominać będzie Nemesisa i Mr. X, ale nie wiemy o niej wiele więcej.

We wpisie na blogu opisano również niektóre sceny, ale to już zostawiam Wam. A, no i najważniejsze – podano jeszcze dokładniejszą datę premiery przewidzianą na pierwszy kwartał 2021 roku. Brzmi to nader prawdopodobnie, biorąc pod uwagę to, że remaki Resident Evil 2 i 3 zadebiutowały właśnie w tym okresie odpowiednie w 2019 i 2020 roku.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)