PlayStation Move - co już wiemy?

PlayStation Move - co już wiemy?
marcindmjqtx

11.03.2010 20:31, aktual.: 08.01.2016 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oj co za dzień, nie macie już nieco dość PlayStation Move? Ja trochę tak - bez sensu przez cały dzień czytać dziesiątki informacji o rzeczy, którą jeszcze przez długie miesiące się nie pobawię. Na dobre zakończenie czwartku, podsumujmy w jednej zbiorcze notce, co już wiemy na temat nowego kontrolera Sony.

Po raz pierwszy Move mogliśmy zobaczyć w zeszłym czerwcu na E3 w Los Angeles. Wtedy Sony pokazało technologię w działaniu, jednakże było za wcześnie, aby można było mówić o konkretnych grach wykorzystujących nowy kontroler.

Dzisiaj, po miesiącach spekulacji na temat właściwej nazwy urządzenia: Wand, Gem czy Arc, Sony wreszcie oficjalnie zapowiedziało Move i zaprezentowało kilka wykorzystujących go gier.

Trzy poręczne fakty:

  • Move tworzy jeden system razem z PS Eye
  • Zestaw Move, PS Eye i gra ma być sprzedawany w cenie niższej niż 100 dolarów
  • Urządzenie trafi na rynek na jesieni 2010 roku

Jeżeli nie oglądaliście wystąpienia Sony na GDC, możecie przeczytać pisaną na świeżo relację albo obejrzeć całe nagranie. Przechodząc do najważniejszego, czyli do gier, zaprezentowano szereg pozycji:

Sports Champions to zestaw sportowych gier, m.in.: ping pong, golf, łucznictwo oraz okładanie się mieczami w realiach fantasy. Różnego rodzaju materiały dotyczące tego tytułu zebraliśmy tutaj.

Motion Fighter, albo Dukes, to wirtualny boks utrzymany w ulicznej stylistce. Różnego rodzaju materiały dotyczące tego tytułu zebraliśmy tutaj.

The Shoot to celowniczek w którym gracz będzie strzelał do robotów, kowbojów, upiorów i innych takich. Aby uruchomić niektóre moce, jak np. zwolnienie czasu, będzie musiał obrócić się dokoła. Różnego rodzaju materiały dotyczące tego tytułu zebraliśmy tutaj.

Move Party to zestaw imprezowych minigierek dla całej rodziny i na każdą okazję. Różnego rodzaju materiały dotyczące tego tytułu zebraliśmy tutaj.

Zastanawialiście się skąd te różne barwy kulek na szczycie Move? W środku wbudowane są trzy ledowe lampki, które mogą dać w gruncie rzeczy dowolną barwę. Różne kolory kulek pomagają PS Eye zarejestrować ruchy Move w dowolnym świetle, a sama barwa może też się zmieniać w zależności od sytuacji w grze. Nie bójcie się więc, że będziecie musieli kupić Move z różową kulką na końcu.

Oprócz tego, na konferencji pokazano, jak nowy kontroler działa z Little Big Planet, SOCOM 4 i EyePetem. Zapowiedziano też pierwszy tytuł wieloplatformowy: Lord of the Rings: Aragorn's Quest ukaże się równocześnie na PS3 oraz Wii. Listę producentów pracujących nad grami wykorzystującymi Move przeczytacie tutaj.

W części gier sterować będzie można dwoma Move'ami albo Movem i specjalnie opracowanym do niego Sub Controllerem. Okazuje się jednak, że ten drugi kontroler można zastąpić zwyczajnym padem od PlayStation 3.

Jeśli jeszcze nie macie dość materiałów poświęconych Move, na deser możecie zapoznać się z premierowymi reklamami urządzenia.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)