PlayStation 5 najszybciej sprzedającą się konsolą w historii USA

PlayStation 5 najszybciej sprzedającą się konsolą w historii USA

PlayStation 5 najszybciej sprzedającą się konsolą w historii USA
12.03.2021 20:39

NPD Group, analityczna firma z USA, podsumowała wyniki branży gier w Stanach Zjednoczonych za luty 2021. Z ich wyliczeń wynika, że PlayStation 5, pomimo notorycznych niedoborów w sklepach, jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii.

Ostatni miesiąc w USA to rekord za rekordem. Amerykańscy gracze mieli wydać w lutym na sprzęt i gry 4,6 mld dolarów. Czyli o 39 proc. więcej niż rok wcześniej.

Z raportu nie dowiadujemy się niestety konkretnych liczb. Wiemy natomiast, że Nintendo Switch stało się w lutym "drugą najlepiej sprzedającą się konsolą w USA", wyprzedając tym samym Nintendo DS. Pierwsze miejsca w dalszym ciągu należy do Nintendo Wii. Switch jest też przy okazji najlepiej sprzedającym się urządzeniem lutego.

PlayStation 5 natomiast, w 4 miesiące od premiery doczekało się tytułu "najszybciej sprzedającej się konsol w historii USA".

NPD Group podało również listę bestsellerów w kategorii gier. Hitem lutego został "Super Mario 3D World + Bowser's Fury". Ze swojej strony dodam – zasłużenie.

Na drugim miejscu uplasowało się "Call of Duty: Black Ops – Cold War", a na trzecim "Persona 5: Strikers". Zestawienie nie uwzględnia kopii cyfrowych, wyłącznie pudełka.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)