wersja robocza

Pillars of Eternity i Tyranny za darmo w Epic Games Store. To nie koniec niespodzianek

Strona głównaPillars of Eternity i Tyranny za darmo w Epic Games Store. To nie koniec niespodzianek
11.12.2020 10:03
Pillars of Eternity
Pillars of Eternity
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Premiera "Cyberpunka 2077" 10 grudnia przyćmiła nieco fakt, że do oferty Epic Games Store trafiły dwie bardzo dobre gry RPG. Przez najbliższe dni za darmo możecie dodać do swoich kont "Pillars of Eternity" i "Tyranny".

Epic Games Store udostępniło za darmo dwie produkcje, które wyszły spod skrzydeł studia Obsidian Entertainment. Od 10 do 17 grudnia (do godziny 17:00) możecie bezpłatnie pobrać "Pillars of Eternity" i "Tyranny" wraz ze wszystkimi dodatkami. 

"Pillars of Eternity" to gra cRPG nawiązująca do klasyków tego gatunku, jak "Baldur’s Gate" czy "Planescape: Torment". Wydarzenia obserwujemy z rzutu izometrycznego, a wcielamy się w bohatera reprezentującego jedną z 6 dostępnych ras i kilkunastu klas postaci.

 Na swojej drodze spotykamy bohaterów niezależnych, którzy mogą nam pomóc w stawieniu czoła napotykanym trudnością. W grze możemy dołączyć do różnych frakcji oraz rozwijać naszą twierdzę, a fabuła wypchana jest zadaniami pobocznymi oraz ciekawymi dialogami. 

W "Tyranny" z kolei wcielamy się w antybohatera, który jest oficerem armii tyranicznego Hegemona. To sporo mniejsza gra, ale oferująca podobny styl rozgrywki. Dodatkowo różne rozwidlenia fabularne zachęcają do przejścia gry kilka razy, tak byśmy mogli poznać pełną historię. 

Obsidian Entertainment to studio, które zasłynęło z dobrze opowiadanych historii. Na swoim koncie mają takie tytuły, jak "Neverwinter Nights 2", "Fallout: New Vegas" oraz "South Park: The Stick of Truth". 

Kolejne darmowe gry do końca roku

Darmowe gry możecie zgarnąć do 17 grudnia, ale Epic Games Store zapowiedział również kolejną promocję. Tego samego dnia rozpocznie się akcja, w ramach której do swojej biblioteki będzie można dodać codziennie po jednej bezpłatnej grze. Akcja potrwa do końca roku, co oznacza, że w sumie zostanie udostępnionych 15 darmowych tytułów. Na razie nie wiadomo jednak, jakie gry przygotował Epic Games Store na tę okazję. 

Zobacz: Najlepsze darmowe gry jednoosobowe ze Steama [Wideo]

Udostępnij: