Pagan Online opuści wczesny dostęp z przytupem!
No i prawidłowo.
Przed wyruszeniem w dr... wybaczcie, pisałem przed chwilą o erpegu Obsidianu - upał nie pomaga. Przed napisaniem wiadomości należy zaznajomić się z tematem. A tak się składa, że produkcję od Wargamingu nasza ekipa przedstawiła w sposób należyty, więc od razu przejdę do rzeczy. Gdyby komuś jakimś cudem umknął ten erpeg akcji na naszej stronie, warto rzucić okiem na wspólny tekst Joanny i Bartka. Pamiętamy.
Pagan Online jest dostępny we wczesnym dostępie od kwietnia. Długo znajdować się w nim nie będzie, ponieważ potrwa do 27 sierpnia bieżącego roku. Pełna wersja gry ma wystartować z „masywną aktualizacją wprowadzającą nową treść”. Mowa tu o pełnej, ośmioaktowej kampanii z nowymi strefami, mapami, bossami, dwoma grywalnymi bohaterami, poprawionym systemie craftowania i generowania łupów i nowym drzewku umiejętności. Aktualizacja wzbogaci treścią także końcową fazę gry (endgame).
Studio Mad Head wystartowało także z programem kierowanym do osób zajmujących się różnymi treściami w internecie. Might and Glory Cub oferuje im dostęp do gry tydzień przed jej wydaniem. Streamerzy, blogerzy czy wszelkiej maści artyści będą mogli dzielić się swoimi wrażeniami i materiałami z gry wspólnie ze swoimi fanami. Dodatkowo twórcy otrzymają specjalne klucze na nagrody, które posłużą (mam nadzieję) za prezenty dla czytelników czy widzów. W ramach podziękowania nazwiska influencerów trafią do napisów końcowych oraz ich twórczość zostanie wsparta przez Pagan Online oraz partnerów medialnych.
Jacob Beucler, dyrektor produkcji Wargamingu, mówi o grze nie tylko jako tytule premium, lecz także usłudze, dlatego w planach założono dalszy rozwój produktu pod względem zawartości i rozgrywki. Wyjście ze wczesnego dostępu można więc uznać za początek przygody. I dobrze się składa, bo bez popremierowego wsparcia nie możemy prognozować pewnego sukcesu. Obawiam się nawet, że przy dalszych planach rozwoju społeczność graczy będzie stopniowo maleć. Tak samo jak w przypadku gatunku battle royale oraz „karcianej szachownicy” od Valve.
Pagan Online: Early Access Gameplay Trailer
Pagan Online można kupić teraz za 49,99 złotych na Steamie. Po przejściu na pełnoprawny produkt cena się podniesie, więc warto zastanowić się nad kupnem w tej chwili. Chociaż należy przyznać, iż sama średnia ocen nie zachwyca - w ostatnim miesiącu tylko 54% recenzji było pozytywnych. Mimo wszystko najczęściej wytykano elementy typowe dla tego gatunku, dla przykładu podam powtarzanie tych samych czynności. Z takich bardziej konkretnych warto wspomnieć o sterowaniu, które zakłada wciskanie klawiszy wsad oraz problemach z serwerami.