Zmien skórke
Logo Polygamii

Popularność battle royale powoli, ale regularnie spada

Och nie!

Hihi! StreamElements oraz stronka SullyGnomes opublikowali raport na temat streamów, oglądanych produkcji oraz liczby godzin, jakie ludzie poświęcili na tego typu rozrywkę. Dzięki niemu możecie zobaczyć, jaką popularnością cieszyły się w ostatnim kwartale topowe produkcje sieciowe z gatunku battle royale: PLayerUnknown’s Battlegrounds, Apex Legends i Fortnite. Dane pochodzą z Twitcha, YouTube Live, Facebooka oraz Mixera. No dobrze, dobrze, ale co to nas obchodzi? Ano obchodzi – bo battle royale powoli, ale już nie pierwszy raz traci swoje rekordowe zainteresowanie.

Fortnite zaliczył spadek o 3,66% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Nadal może pochwalić się chorymi liczbami – mianowicie przekroczonym pułapem 300 milionów godzin, jakie widzowie poświęcili na domowe kibicowanie. Apex Legens, który w poprzednim kwartale miał 183 miliony godzin, teraz nie zdołał wyciągnąć nawet połowy tego („zaledwie” 65 milionów). Battlegrounds, w jakimś sensie ojciec chrzestny całego fenomenu, zaliczył kolejny spadek i pochwalić się może 65 milionami godzin. Wszystkie łączy jedno – zaczynają tracić pierwotną parę, a battle royale jako gatunek wrzuca na niższy bieg. To czwarty kwartał z rzędu, jak twierdzą analitycy.

Oczywiście, zanim Fortnite stanie się „normalną” grą, upłynie jeszcze mnóstwo wody w Nilu, a Epic z pewnością nie zwolni cyklu kolejnych sezonów, choćby ich pracownicy nawet masowo kończyli na oddziale psychiatrycznym. Ale pozostali giganci nie będą mieli raczej tyle szczęścia. Połączmy to z ewidentnie mniejszą liczbą zapowiedzi nowych gier/trybów sieciowych w hitach pozostałych wydawców i… chyba nareszcie się doczekaliśmy. Przeżyliśmy to, moi drodzy. Słodka chwila spokoju nie potrwa długa, zatem nacieszcie się nią, póki jest. A branża, jak to branża, i tak znajdzie sobie nową krowę do wydojenia. Teraz to bez wątpienia Cyberpunk 2077.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry