Overwatchowe Play of the Game podbija internet. Wszystko w popkulturze ma swoją najlepszą akcję

Overwatchowe Play of the Game podbija internet. Wszystko w popkulturze ma swoją najlepszą akcję

Overwatchowe Play of the Game podbija internet. Wszystko w popkulturze ma swoją najlepszą akcję
Patryk Fijałkowski
22.06.2016 15:33, aktualizacja: 23.06.2016 11:50

UWAGA: ostrzegamy przed spoilerami z "Breaking Bad" i ostatniego odcinka "Gry o Tron". A w skrócie: Play of the Game z Overwatcha robi furorę jako internetowy żart.

To, że Overwatch będzie głośną grą, wiadomo było od początku. To, że będzie grą bardzo dobrą, okazało się już po premierze. Jej popularność wykracza jednak poza branżowe zachwyty i przenika do szeroko rozumianej popkultury. Pal licho masę cosplayów, niepokojąco niezdrowe podniecenie fanów czy prężną gałąź porno - prawdziwą furorę w sieci robi Play of the Game.

Czy ktoś jeszcze nie wie o czym mowa? Chodzi o najlepszą akcję, pokazówkę kończącą każdy mecz - w takt pompatycznej muzyki gra wybiera jednego gracza, który wykonał najbardziej spektakularny ruch i odtwarza jego moment chwały. Charakterystyczna forma Play of the Game, na którą składa się soundtrack, efekty dźwiękowe, widowiskowa scena i komunikaty o pokonanych przeciwnikach, została zaadaptowana przez internautów; aktualnie można znaleźć mnóstwo przykładów jej wykorzystania. Sam w ostatnich Ścinkach zostawiłem komentarz IGN-u odnośnie konferencji na E3:

Play of the Game już dawno wyszło jednak poza ramy branży. Najświeższym przykładem jest zilustrowanie overwatchowym memem ostatniego odcinka "Gry o Tron". Wiecie, tego, który zachwycił cały świat, bo Ramsay, psy, Jon "Leeroy" Snow i chyba najefektowniejsza batalia w historii telewizji. Pominę już wątek tego, jak dziwi mnie sytuacja, w której jeśli nie obejrzałeś odcinka w czasie jego premiery, to jesteś skazany na śmierć przez zaspoilerowanie (pamiętacie Hodorowe szaleństwo?) i przejdę do rzeczy:

Jon Snow's Play of the Game

Littlefinger: Play of the Game (Overwatch)

Play of the Game (of Thrones): Sansa Stark

Ramsay Bolton Gets Play of the Game...

Grey Worm's Overwatch Play of the Game (of Thrones) S:6 E:09

"Gra o Tron" to jednak nie jedyny serial, którego bohaterom zdarza się soczyste Play of the Game. Pamiętacie jeszcze to świetne zagranie Waltera White'a z ostatniego odcinka "Breaking Bad"?

Reżyser Tommy Wiseau doczekał się z kolei jednego z najzabawniejszych Play of the Game w internecie:

Prawdziwymi wymiataczami okazują się też Shrek, Wade Wilson, Joker, Iron-Man i... Nowy Porządek z "Przebudzenia Mocy":

SHREK PLAY OF THE GAME | Overwatch

Wade Wilson (Deadpool) - Overwatch Play of the Game

Why so Serious? (Overwatch Play of the Game Parody)

Tony Stark - Play of the Game [Overwatch Ultimate Parody]

Ale poza bohaterami filmów, komiksów i seriali najlepsze Play of the Game dostaje też... dziwaczna rzeczywistość. Ta z kolei służy czasem sparodiowaniu konkretnych bohaterów Overwatcha:

sick junkrat play of the game

A czasem nie - czasem po prostu chodzi o jak nagłębszy poziom dziwności:

Play of the Game: Prometheus

Zresztą, internet internetem - w Korei Play of the Game zostało ostatnio użyte jako żart w telewizji. Ale wiadomo, Korea - tam siedemnastolatki muszą udowadniać, że nie są botem, a e-sport ma swój dedykowany, całodobowy kanał.

Tak, dobrze widzicie - w koreańskim materiale Play of the Game otrzymał kamień. Bo czemu nie? Jak wielu słusznie zauważyło, to wciąż lepszy POTG niż POTG Bastiona. À propos Bastiona wstyd nie wrzucić tego...

Obraz

Skoro wróciliśmy już do gier, to może jeszcze szczypta Metal Gear Solid?

Gray Fox gets Play of the Game

A na koniec, jeśli obejrzeliście wszystkie te materiały i od zawartego w nich motywu muzycznego macie już wrażenie, że Wasze życie jest jednym wielkim Play of the Game, odreagujcie sobie, oglądając Leeroya Jenkinsa w wykonaniu niezawodnego Jona Snowa. Łezka się w oku kręci, co? Od nostalgii i ze śmiechu. Ach, internecie...

A Jon Snow's tribute to Leeroy Jenkins.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)