Zmien skórke
Logo Polygamii

Siedemnastolatka tak dobrze gra w Overwatcha, że padła ofiarą gróźb i oszczerstw

Zarya w Overwatch
Smutna historia miała miejsce w Korei.

Kiedy w grze coś nam zbyt długo nie wychodzi, lubimy krzyczeć w monitor, że komputer oszukuje. Kiedy przegrywamy w grze sieciowej, zazwyczaj stwierdzamy, że gramy a) z warzywami, b) przeciwko robotom. Podobna sytuacja miała miejsce podczas koreańskiego turnieju Overwatcha Nexus Cup – tam niestety sprawa wymknęła się spod kontroli.

Dziewczyna znana jako Gegury grała Zaryą tak dobrze, jej ruchy były tak precyzyjne, a ogarnianie mapy tak imponujące, że została posądzona przez przeciwną drużynę – a konretniej graczy o nickach ELTA i Strobe – o korzystanie z nielegalnego oprogramowania. Rozżaleni przegrani byli tak przekonani, że mają do czynienia z oszustką, że zgłosili ją do koreańskiego oddziału Blizzarda i powiedzieli, że jeśli się mylą, zrezygnują z zawodowego grania.

Sprawy poszły niestety w jeszcze gorszym kierunku – grożono Gegury i obrażano ją. Po kilku dniach koreański oddział Blizzarda orzekł jednak, że dziewczyna jest niewinna. Sama zainteresowana postanowiła wystąpić przed kamerą i udowodnić wszystkim, że nie oszukuje i jest po prostu bardzo dobra. Podczas streamu siedemnastolatka dała popis świetnych umiejętności, które zawstydzają teraz wielu graczy specjalizujących się w graniu Zaryą.

W wywiadzie po transmitowanej rozgrywce miała na twarzy maskę, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę groźby, z którymi musiała się mierzyć. Rozpłakała się, przyznając, że w ciągu ostatnich dni żyła w ogromnym stresie, a i podczas streamu poszłoby jej lepiej (no tak, bo ciąg 27 zabójstw bez ani jednej śmierci to ewidentny brak formy), gdyby nie presja. Dobrze jednak, że historia skończyła się dobrze i teraz dowiadujemy się o Gegury w kontekście tego, że jest niezwykle uzdolnionym graczem. Jej współczynnik zwycięstw przy 420 rozegranych meczach wynosi 80%, a KDA sięga 6,31.

W trakcie tej małej afery siedemnastolatkę mocno wspierała inna dziewczyna z jej drużyny. Akaros na powyższym materiale grała Genjim; tak się składa, że jest też znana jako jeden z najlepszych koreańskich Death Knightów w WoW-ie. Sama Gegury zamierza wkrótce zacząć regularnie streamować swoje gry. Z kolei dwójka rywali, którzy ją posądzali, dotrzymała słowa i z jakiegoś powodu zrezygnowała z zawodowego grania. Może przytłoczyły ich umiejętności Gegury? Chodzą pogłoski, że jeden z nich po przegranym meczu groził dziewczynie, że jeśli oszukuje, to przyjdzie pod jej dom z nożem. Jeśli to rzeczywiście prawda, to zdecydowanie lepiej dla e-sportu, że taka postać go opuści. Ktoś powinien też chyba przebadać takiego pieniacza i nim solidnie potrząsnąć.

Jaki jest tego morał? Że dobro zawsze zwycięża, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a jeśli ktoś Wam spuszcza łomot w necie, to nie musi być od razu botem. Należy też brać pod uwagę, że po prostu świetnie gra. Przypominali o tym ostatnio twórcy Rainbow Six Siege, jednocześnie jednak podkreślając, że za jakąkolwiek nielegalną działalność grozi natychmiastowy, stały ban. Warto pamiętać, że w samym Overwatchu po banie nic nie da kupno kolejnego egzemplarza gry, założenie nowego konta czy nawet zmiana adresu IP. Oszukujesz, to wypadasz na zawsze. I bardzo dobrze.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PentaStar
Użytkownik

Korea tak bardzo…

Zetar
Użytkownik

who cares

Sevven
Użytkownik

Problemy pierwszego świata

Sasilton
Użytkownik

Tylko ją zwyzywali. Nie wiem jak po tylu latach można takie wyzwiska brać do siebie.
Jak ktoś mi mówi że gram na cheatach, to traktuje to jako komplement.

Ten news powstał chyba tylko dlatego ze przytrafiło się do dziewczynie, jak by w 2016 nadal było czymś nadzwyczajnym, zwłaszcza w takim kraju jak Korea.

Popularne wpisy

Popularne Gry