Nowy-stary szef Paradox Interactive przeprasza: szczerze żałuję

Nowy-stary szef Paradox Interactive przeprasza: szczerze żałuję

Fredrick Wester
Fredrick Wester
14.09.2021 12:37

Nie milkną echa po nadużyciach i nieprawidłowym traktowaniu w szeregach szwedzkiego studia Paradox Interactive. Głos w sprawie zabrał Fredrik Wester.

Fredrick Wester wrócił na stanowisko dyrektora generalnego Paradox Interactive, zastępując dotychczasową szefową — Ebby Ljungerud. Kilka dni po zmianie na najwyższym szczeblu do sieci trafił raport stworzony przez związki zawodowe Unionen i Sveriges, sugerujące, że w firmie panuje dyskryminacja. Prawie połowa pracowników zgłosiła, że doświadczyła "nadużyć/nieprawidłowego traktowania".

Wester zaprzeczył jakoby rezygnacja Ljungerud łączyła się z publikacją. Postanowił skomentować natomiast ujawniony w sieci dokument, chcąc skomentować "plotki i dyskusje na temat mojej roli w środowisku".

W raporcie wspomniano incydent z 2018 r., w którym miał brać udział Wester. Jak podkreśla dyrektor Paradox Interactive, w trakcie wewnętrznej konferencji, jeden z pracowników był "obiektem niewłaściwego zachowania". "To było coś, za co szczerze przeprosiłem osobiście w następny poniedziałek w ramach procesu prowadzonego przez dział HR" – podkreśla Wester. Dodaje również, że "każdy pracownik powinien czuć się komfortowo i bezpiecznie, szczególnie w otoczeniu osoby na pozycji takiej jak moja".

Wester wyznał w oświadczeniu na Twitterze (które nie jest już dostępne, ale całość opublikował u siebie Eurogamer), że nie było jego intencją "zranić kogokolwiek" i potem długo pracował z coachem, "żeby lepiej zrozumieć wpływ mojego zachowania i poprawić siebie".

Na koniec oświadczenia Wester obiecuje "nadal pracować, aby nie tylko poprawić siebie, ale także poprawić środowisko pracy wokół Paradoxu i całej branży".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)