Nowości, jakie przyjdzie nam odkryć w padzie do Xbox Series X

Nowości, jakie przyjdzie nam odkryć w padzie do Xbox Series X18.03.2020 16:30
Nowości, jakie przyjdzie nam odkryć w padzie do Xbox Series X
Bartosz Witoszka

Coś dla osób z małymi dłońmi.

Już na wstępie przypomnę wpis z października zeszłego roku, gdzie przedstawiciel Microsoftu zapewniał, że pady kompatybilne z Xboksem One będę kompatybilne z nową konsolą. Nic się w tej kwestii nie zmieniło – i dobrze! – ale nie zmienia to faktu, że Gigant z Redmond zaproponuje nowe rozwiązanie. Nie będzie ono znacząco odbiegać od tego, co już znamy – też dobrze, bo pady Microsoftu są wyjątkowo przyjemne w użytkowaniu – jednak znalazło się miejsce na kilka poprawek.

327383903126162308

To, o czym już na początku wspomina Ryan Whitaker, starszy designer Xboksa, w materiale Xbox Wire (stronka newsowa Microsoftu) to dostosowanie pada dla osób z małymi dłońmi. Poprawę ergonomii zaczęto od zaokrąglenia spustów, a także lekko zmniejszając części wokół nich, co pozwoliło na lepsze wyeksponowanie przełączników. W połączeniu z tym, że zarówno na “triggerach” i “bumperach” dodano wypustki i zastosowano przyjemniejszy w dotyku materiał, nowy pad Microsoftu być po prostu jeszcze przyjemniejszy w użytkowaniu.

327383903126293380

Zmian doczekał się równie D-pad, który został opracowany na bazie okręgu, co ma zwiększyć jego precyzyjność. Nawiązuje to rzecz jasna do kontrolera z Xboksa 360, ale w tym nowym padzie krzyżyk ma być lepiej wykonany, a przynajmniej tak twierdzi przedstawiciel Microsoftu. Wspomina on również o Dynamic Latency Input, czyli technologii, która pozwoli zmniejszyć opóźnienie pomiędzy konsolą a kontrolerem.

Ostatnią dużą zmianą jest przycisk “share”, który pozwoli na wysyłanie materiałów wideo i zrzutów ekranu do znajomych lub udostępniać je w mediach społecznościowych. Dobra zmiana, szkoda, że tak długo musieliśmy na nią czekać.

327383903126489988

Potwierdzono również to, o czym mówiło się już od jakiegoś czasu – nowy pad będzie obsługiwał standard USB-C oraz obsłuży komputery osobiste i urządzenia z Androidem czy iOS-em wykorzystywane do korzystanie z xClouda.

O dokładnej specyfikacji Xbox Series X przygotowywałem oddzielny wpis tutaj, a już dziś o 17:00 Sony zademonstruje, jak będzie wyglądał PlayStation 5 i co konsola będzie miała w środku.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)