Zmien skórke
Logo Polygamii

Sony i Microsoft o padach w nowej generacji konsol

Dalej niestety nie wiemy, jak będzie wyglądał Dualshock 5.

Jakiś czas temu pisałem dla Was o poście na blogu PlayStation, w którym Jim Ryan potwierdził datę premiery PS5, a także zdradził, co nieco informacji na temat pada dedykowanego nowej konsoli Sony. Dla przypomnienia, ma on być wyposażony w technologię haptyczną, która ma odróżniać poszczególne ciosy, uderzenia czy interakcje i przez to inaczej oddziaływać na gracza. Ponadto, regulowana czułość spustów i wejście USB typu C.

Jak donosi portal Wccftech, teraz do tej listy będzie można dołączyć wsparcie rozgrywki w chmurze, co ma eliminować jedną z bolączek streamingu, czyli opóźnienie między padem a konsolą. Patent jest prosty – inżynierowie i konstruktorzy z Sony chcą pominąć konsolę i bezpośrednio połączyć Dualshocka 5 z serwerem, co ma dodatkowo wspierać usługę PlayStation Now. Jak wiadomo, jest ona dostępna zarówno na konsolach Sony, jak i komputerach osobistych, jednak to właśnie PS5 ma być tym lepszym wyborem, właśnie ze względu na wspomniany wyżej patent. Założenia tego rozwiązania na poniższych zrzutach.

 

Yasuhiro Osaki, szef Sony Sony Interactive Entertainment Network, w wywiadzie dla magazynu Famitsu zdradził, iż po premierze PlayStation 5 w 2020 roku PlayStation Now ma być ciągle wspierane, a do usługi mają trafiać nowe gry, choć dostęp do niektórych z nich będzie ograniczony czasowo. W udostępnione niedawno gry takie jak God of War, Infamous: Second Son, GTA V czy Uncharted 4: Thief’s End będziemy mogli zagrać do drugiego stycznia 2020 roku.

Z kolei Microsoft nie ma zamiaru niczego zmieniać i według słów Jamesa Shielda, szefa działu akcesoriów, kontrolery, które dotychczas były kompatybilne z Xboksem One będą również działać ze “Scarlet”.

Zarówno jedna, jak i druga firma jest świadoma tego, co przez ostatnie sześć lat zrobiła dobrze, a co należałoby poprawić. Microsoft najwyraźniej uznał, że perfekcji nie trzeba poprawiać, na czym skorzystają fani gier kooperacyjnych i bijatyk.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
4 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mistrz
Użytkownik

Skoro all Xbox controolers to pewnie dotyczy to też kontrolera adaptacyjnego. Czyli w końcu go kupię ale to już ze Scarlet. Czyli kertia czy kupić PS5 czy nowego Xboxa właśnie się dla mnie rozwiązała

Popularne wpisy

Popularne Gry