Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Nowe Okami? Ikumi Nakamura jest gotowa przekonać do tego pomysłu Capcom

Strona głównaNowe Okami? Ikumi Nakamura jest gotowa przekonać do tego pomysłu Capcom
10.06.2020 15:19
Nowe Okami? Ikumi Nakamura jest gotowa przekonać do tego pomysłu CapcomNowe Okami? Ikumi Nakamura jest gotowa przekonać do tego pomysłu Capcom
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDAFuxwC

A wszystkim kierować ma legendarny Hideki Kamiya.

bDAFuxvV

Jednym z ciekawszych wydarzeń na zeszłorocznym E3 był (nie, to zdecydowanie nie Keanu) występ Ikumi Nakamury, designerki z Tango Gameworks, która w naprawdę uroczy sposób zaprezentowała nowy projekt studia, Ghostwire Tokyo. O samej grze nie dowiedzieliśmy się niestety za wiele (oprócz tego, że będzie "spooky"), a zwiastun wywoływał więcej pytań, niż dawał jakiekolwiek odpowiedzi.

Mam jednak wrażenie, że bardziej interesujący była sama Nakamura, a konkretnie performance, który wykonała (chyba dobrze to nazwałem), czym zdobyła sobie ogromną popularność i szybko stała się rozpoznawalną personą w branży. Trzy miesiące po tym wydarzeniu i przepracowaniu łącznie 9 lat w Tango Gameworks (była istotna część zespołu przy pracach nad The Evil Within) postanowiła opuścić studio, ale nie oznaczało to, że zrezygnowała z branży.

bDAFuxvX

Wręcz przeciwnie – wybrała się w tournee po największych studiach na świecie, zbierając kontakty i przygotowując się przy okazji do zaangażowania w nowy projekt. W niedawnym wywiadzie udzielonemu japońskiemu IGN-owi, Nakamura odpowiadała na pytania fanów (mówiłem, że jest rozpoznawalna, prawda?), a wśród nich pojawiły się te dotyczące jej dalszej przyszłości. Deweloperka nie chciała jeszcze wszystkiego zdradzać, ale zapowiedziała, że po zakończeniu kwarantanny zamierza przekonać Capcom do powrotu do Okami.

Ikumi Nakamura chciałaby powrócić do Okami, czyli pierwszej gry, nad którą pracowała

Warto tutaj zaznaczyć, że Nakamura pracowała już przy grze wspólnie z jej pomysłodawcą, Hidekim Kamiyą, w latach 2004-2006, a później przez kolejne cztery lata pomagała przy produkcji Bayonetty w Platinum Games. Deweloperka w swoich wypowiedziach czy postach w mediach społecznościowych (używa głównie Twittera) odnosiła się do Kamiyi z dużym szacunkiem (wpis z wczoraj), dlatego w wywiadzie podkreśliła, że jeśli projekt będzie realizowany, to tylko z oryginalnym twórcą Okami.

bDAFuxwd

Zresztą, już w październiku zeszłego roku Nakamura spotkała się z Kamiyą w siedzibie Platinum Games, a na Twitterze pojawił się krótki film, w którym deweloper sugeruje, że coś nowego z Okami faktycznie powstanie.

Czy Capcom jest gotowy na stworzenie nowego Okami z Ikumi Nakamurą na pokładzie?

Firma skrupulatnie realizuje plan remake’owania i przywracania świetności swoim grom sprzed lat, więc danie zielonego światła na nową grę z serii Okami byłoby rozsądnym i całkiem prawdopodobnym posunięciem. Biorąc pod uwagę, że oryginał ukazał się 14 lat temu na PlayStation 2, a w kolejnych latach doczekał się portów na Wii i wreszcie wydania wersji HD na komputery osobiste oraz konsole obecnej generacji, to przygotowanie zupełnie nowej odsłony i tchnięcie życia w nieco zapomnianą markę, brzmi jak coś, co może się zdarzyć.

bDAFuxwe

Problemem może okazać się tutaj dostępność Hideki Kamiyi, który aktualnie zaangażowany jest w produkcję Bayonetty 3 (gra cały czas ponoć powstaje) i tajemniczego Projektu G.G. Sam deweloper nie odnosił się w ostatnim czasie do zachęty Nakamury.

Jestem totalnie świadom, że to może być tylko takie gadania dla samego gadania i zazwyczaj nawet nie zagłębiam się w tego typu rzeczy, ale tutaj naprawdę może coś się ciekawego urodzić. Na razie pozostaje nam czekać na oficjalne komunikaty Capcomu.

Bartek Witoszka

bDAFuxwT