Nintendo Switch lepsze od PlayStation 4. Znamy wyniki sprzedaży

Nintendo Switch lepsze od PlayStation 4. Znamy wyniki sprzedaży08.02.2023 11:29
Nintendo Switch
Nintendo Switch
Źródło zdjęć: © Polygamia | Sebastian Barysz

Nintendo Switch pokonało Game Boya oraz PlayStation 4. Najnowszy raport finansowy nie pozostawia złudzeń, jednak droga do objęcia konsolowego tronu wszechczasów jest jeszcze długa.

Sprzedaż Nintendo Switch wyhamowała, a pierwsze symptomy obserwowaliśmy już w ubiegłym roku. Jednak to nie powstrzymuje japońskiej korporacji, która może teraz świętować historyczny sukces.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Nintendo Switch pokonało Game Boya w wyścigu po tytuł najchętniej kupowanej konsoli w historii. To były nieoficjalne wyliczenia, a teraz otrzymujemy wyniki sprzedażowe od samego Nintendo. Jest jest lepiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

10 minut z Hogwarts Legacy. Wrażenia z rozgrywki.

Nintendo Switch oficjalnie na podium

Raport finansowy Nintendo potwierdza wcześniejsze doniesienia. Nintendo Switch melduje się na najniższym stopniu podium, więc jest trzecią najchętniej kupowaną konsolą w historii. Wynik imponuje: ponad 122 mln sprzedanych egzemplarzy. Tym samym jest lepsza od Game Boya (118,69 mln, włącznie z Game Boy Color) oraz PlayStation 4 (117,2 mln).

List of best-selling game consoles
List of best-selling game consoles© en.wikipedia.org

PlayStation 2 poza zasięgiem rywali

Na drugim miejscu niezmiennie znajduje się Nintendo DS (154,02 mln), a królem konsol pozostaje PlayStation 2 z wynikiem ponad 155 mln sprzedanych egzemplarzy. Czy pokonanie PS2 jest w ogóle możliwe?

Nintendo Direct 2023

Pamiętajmy o nadchodzącym wydarzeniu Nintendo Direct 2023. Transmisja rozpocznie się już dziś, 8 lutego, o godzinie 23:00.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)