Nintendo Switch lepsze od PlayStation 4. Znamy wyniki sprzedaży

Nintendo Switch lepsze od PlayStation 4. Znamy wyniki sprzedaży

Nintendo Switch
Nintendo Switch
Źródło zdjęć: © Polygamia | Sebastian Barysz
08.02.2023 11:29, aktualizacja: 08.02.2023 13:10

Nintendo Switch pokonało Game Boya oraz PlayStation 4. Najnowszy raport finansowy nie pozostawia złudzeń, jednak droga do objęcia konsolowego tronu wszechczasów jest jeszcze długa.

Sprzedaż Nintendo Switch wyhamowała, a pierwsze symptomy obserwowaliśmy już w ubiegłym roku. Jednak to nie powstrzymuje japońskiej korporacji, która może teraz świętować historyczny sukces.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Nintendo Switch pokonało Game Boya w wyścigu po tytuł najchętniej kupowanej konsoli w historii. To były nieoficjalne wyliczenia, a teraz otrzymujemy wyniki sprzedażowe od samego Nintendo. Jest jest lepiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nintendo Switch oficjalnie na podium

Raport finansowy Nintendo potwierdza wcześniejsze doniesienia. Nintendo Switch melduje się na najniższym stopniu podium, więc jest trzecią najchętniej kupowaną konsolą w historii. Wynik imponuje: ponad 122 mln sprzedanych egzemplarzy. Tym samym jest lepsza od Game Boya (118,69 mln, włącznie z Game Boy Color) oraz PlayStation 4 (117,2 mln).

List of best-selling game consoles
List of best-selling game consoles© en.wikipedia.org

PlayStation 2 poza zasięgiem rywali

Na drugim miejscu niezmiennie znajduje się Nintendo DS (154,02 mln), a królem konsol pozostaje PlayStation 2 z wynikiem ponad 155 mln sprzedanych egzemplarzy. Czy pokonanie PS2 jest w ogóle możliwe?

Nintendo Direct 2023

Pamiętajmy o nadchodzącym wydarzeniu Nintendo Direct 2023. Transmisja rozpocznie się już dziś, 8 lutego, o godzinie 23:00.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)