Nintendo Switch 2 coraz bliżej. Potencjalna data premiery wycieka

Nintendo Switch 2 coraz bliżej. Potencjalna data premiery wycieka

Nintendo Switch
Nintendo Switch
Źródło zdjęć: © Materiały własne red. Vibez | Oliwier Nytko
01.08.2023 10:57

Next-genowy Nintendo Switch może być bliżej niż sądzimy. W sieci pojawiły się intrygujące doniesienia o nowej konsoli - dwa źródła dotarły do zakulisowych informacji i wskazują, kiedy następca Switcha może trafić na rynek.

O następcy Nintendo Switch jest głośno od dłuższego czasu. Co prawda oficjalnych informacji nadal brakuje, ale kolejne zakulisowe doniesienia można potraktować jako dowód na to, że faktycznie coś jest na rzeczy. O szczegółach next-genowego Switcha mówił nawet sam Bobby Kotick, który twierdzi, że nadchodzący sprzęt będzie miał moc PS4.

To jednak nie wszystko. Redakcja VGC dotarła do kolejnych doniesień, które wskazują, że partnerzy Nintendo otrzymali już devkity nowego Switcha. Jeśli chodzi o potencjalną datę premiery, to redakcja donosi, że będzie to prawdopodobnie druga połowa 2024 r. Źródła VGC zasugerowały również, że nowy sprzęt może otrzymać ekran LCD zamiast OLED - rzekomo chodzi o obniżenie kosztów produkcji.

Next-genowy Nintendo Switch w drugiej połowie 2024 r.?

W podobnym tonie wypowiada się Tom Phillips z Eurogamer, który również zdobył cenne informacje. Ponownie wskazano drugą połowę 2024 r. jako potencjalną datę premiery nowego Switcha.

Źródła Eurogamera spodziewają się również premiery następnej konsoli Switch w drugiej połowie 2024 roku, która pozostanie grywalna w konfiguracji przenośnej.

Tom Phillips, eurogamer.net

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zagadką pozostaje kwestia wczesnej kompatybilności. Zarówno VGC jak i Eurogamer zgodnie potwierdzają, że ta sprawa jest aktualnie niejasna. Jeśli chodzi o nośniki, to nowa konsola Nintendo będzie podobno odczytywać nośniki fizyczne, zupełnie tak jak teraz.

Wyprzedaż gier na Nintendo Switch

Redakcje poprosiły Nintendo o komentarz w tej sprawie, pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość. W wolnej można zajrzeć do Nintendo eShop, bo tam właśnie odbywa się festiwal promocji. Niektóre z przecen sięgają nawet 90 proc., a obok uznanych marek znajdziemy ciekawe produkcje niezależne.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)