Ninja Theory woli pracować w ciszy i spokoju

Trzeba przyznać, że przygotowywanie gier na samym początku obecności danej konsoli na rynku to dosyć niewdzięczna rola: z jednej strony gracze wiedzą, że najlepsze produkcje przyjdą dopiero później, z drugiej chcą na swoim nowym sprzęcie zagrać. Na własnej skórze przekonało się o tym Ninja Theory, której Heavenly Sword ukazał się w niecały rok po premierze PlayStation 3.

marcindmjqtx

Szef Ninja Theory, Tameem Antoniades, w wywiadzie dla Xbox World 360 stwierdził, że zamieszanie towarzyszące premierze PlayStation 3 nie było zbyt zabawne - oczekiwania i naciski były zbyt duże. Heavenly Sword, choć zebrał przyzwoite oceny, nie sprzedało się jednak w wystarczającej ilości sztuk aby studio mogło na nim zarobić.

Praca nad Enslaved, tytułem multiplatformowym, ma być o tyle lepsza, że zamieszania jest mniej, oczekiwania niższe, więc łatwiej jest wszystkich zaskoczyć finałowym produktem:

Osobiście czuję się znacznie bardziej komfortowo teraz, gdy nie rzucamy się w oczy. Lepiej jest być na słabszej pozycji, bo możesz przewyższyć oczekiwania. Bezsprzecznie, jest w tym jakaś logika, choć podejrzewam, że Antoniades nie narzekałby, gdyby Heavenly Sword sprzedało się w kwazylionie egzemplarzy i na ich nową grę czekał legion wiernych fanów.

[via CVG]

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościps3heavenly sword

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.