Nie żyje Robert A. Altman – współzałożyciel Bethesdy i ZeniMax Media

Nie żyje Robert A. Altman – współzałożyciel Bethesdy i ZeniMax Media

Robert A. Altman
Robert A. Altman
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
04.02.2021 19:22

4 lutego 2021 roku zapisze się na kartach historii jako smutny dzień między innymi dla Bethesdy i całego świata graczy. W wieku 73 lat zmarł dziś współzałożyciel i dyrektor generalny firmy, Robert A. Altman.

O śmierci Altmana poinformowano na oficjalnym profilu Bethesdy na Twitterze. Pracownicy wspominają go, jako pogodnego człowieka, który do ostatnich chwil nawet w czasie pandemii pamiętał o wszystkich i regularnie kontaktował się z nimi drogą elektroniczną. Kondolencje napływają z różnych stron. W sieci wyraził je już m.in. Phil Spencer i Satya Nadella.

W oświadczeniu, które pojawiło się w sieci czytamy, że Altman był wizjonerem, przyjacielem i wierzył w ducha ludzi oraz siłę tego, co są w stanie stworzyć wspólnymi siłami. Pracownicy piszą także o tym, jak dobrym był człowiekiem i składają wyrazy współczucia rodzinie, która "jest częścią także ich rodzin".

Dla Microsoftu i zespołu Xboksa śmierć Roberta A. Altmana musi być szczególnie przykra, zważywszy, że zaledwie kilka miesięcy temu firma świętowała zakup Bethesdy za ponad 7 miliardów dolarów. Uzyskała tym samym prawa do kultowych tytułów, takich jak Fallout, Quake, Doom czy The Elder Scrolls. Gracze zaczęli się jednak obawiać, że będzie to najpewniej oznaczać, iż nowe gry będą dostępne na wyłączność dla graczy pecetowych i posiadających Xboksa.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)