NFS: Most Wanted na Unreal Engine 5. Fanowski remake wygląda obłędnie

NFS: Most Wanted na Unreal Engine 5. Fanowski remake wygląda obłędnie

Need For Speed Most Wanted 2005 remake w Unreal Engine 5
Need For Speed Most Wanted 2005 remake w Unreal Engine 5
Źródło zdjęć: © YouTube
11.08.2023 12:25

Need for Speed: Most Wanted z 2005 r. powraca w odświeżonej wersji. Fanowski projekt przywraca do życia legendarny tytuł. W akcji Unreal Engine 5 - silnik autorstwa Epic Games.

Need for Speed: Most Wanted nadjeżdża. To nic, że gra zadebiutowała w 2005 r. - fanowski remake to próba przywrócenia do życia tej legendarnej produkcji. Nostalgia wylewa się z ekranu, prawda? Cóż, nawet twórca tego projektu nie ukrywa, że chce uderzać w sentymentalne struny - kanał NostalgiaNexus dzieli się efektami prac.

Dołącz do nas i tchnij nowe życie w ponadczasowe gry za pomocą silnika Unreal Engine. Naszą pasją jest branie ukochanych tytułów z przeszłości i nadawanie im nowoczesnego charakteru, tworząc wciągające doświadczenia, które łączą nostalgię i innowacje. Od piksela do wielokąta, jesteśmy tutaj, aby napisać historię gier na nowo.

 NostalgiaNexus

Gdzie przeszłość przechodzi futurystyczną metamorfozę - czytamy w opisie kanału. Wybór Need for Speed: Most Wanted z 2005 r. to strzał w dziesiątkę, bo to jedna z tych produkcji, która ukształtowała całe pokolenie graczy, podobnie jak Quake 2.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NFS: Most Wanted - Unreal Engine 5 w akcji

To dopiero początek przygody z odświeżaniem NFS: Most Wanted, co podkreśla sam twórca informując, że małe demo powstało po to, by zobaczyć jak w praktyce wygląda gra w Unreal Engine 5. Aktualnie "przeskalowano kilka tekstur", więc jest jeszcze sporo do zrobienia. Niemniej odzew internautów jest nad wyraz pozytywny.

Takich projektów jest więcej

Mamy prawdziwy wysyp fanowskich remasterów. Bardziej zaawansowanym projektem jest NFS: Underground 2 remaster, również korzystający z technologii Unreal Engine 5. Twórcy cyklicznie informują o postępach prac. Co ciekawe, ostatnio poinformowali o dostępności polskich napisów w grze.

Co planuje Electronic Arts?

Może dojść do ciekawej sytuacji, kiedy to równolegle tworzony będzie fanowski i oficjalny remake NFS: Most Wanted. EA rzekomo celuje w 2024 r. - zródłem tych doniesień jest aktorka Simone Bailly, która występowała w oryginalnym NFS: Most Wanted z 2005 r. A jakby tego było mało, to Criterion Games już pracuje nad nową odsłoną cyklu.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)