Remaster NFS: Underground 2 wrzuca kolejny bieg. Polskie napisy już są

Remaster NFS: Underground 2 wrzuca kolejny bieg. Polskie napisy już są

NFSU2 Remaster w Unreal Engine
NFSU2 Remaster w Unreal Engine
Źródło zdjęć: © YouTube
23.05.2023 11:11, aktualizacja: 23.05.2023 12:50

Remaster Need for Speed: Underground 2 w Unreal Engine 5 ciągle powstaje. Projekt fanów nabiera kolejnych kształtów. Twórcom udało się na przestrzeni ostatnich miesięcy zaimplementować kilka funkcji, które są dewizą serii NFS. Co ciekawe, polscy gracze nie zostali pominięci.

Twórcy odpowiedzialni za fanowski remaster NFS: Underground 2 przypominają o swoim istnieniu poprzez kolejny update. Jeśli po raz pierwszy słyszycie o tym projekcie, to warto nadrobić wiedzę.

Raz na kilka miesięcy dostajemy małe sprawozdanie, które ujawnia, czego udało się dokonać w ostatnim czasie. I oto kolejny raport.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Remaster NFS: Underground 2 ciągle rozwijany

Niby mała rzecz, a w pewnym sensie jest symbolem NFS: twórcy dodali niebieską strzałkę prowadzącą do celu. Na drogach jest już ruch, chociaż nadal są to śladowe ilości aut; pewne kroki jednak poczyniono, co warto odnotować.

W dalszym ciągu rozwijana jest fizyka: poprawki eliminują błędy związane z obciążeniem i symulacją działania opon. Zgodnie z tym, co przekazują twórcy, samochody są teraz bardziej stabilne i "prowadzi się je bardzo płynnie". Ważnym elementem jest aerodynamika: samochody automatycznie balansują w powietrzu. Dodatkowo optymalizacja działania sprzęgła czy zawieszenia, dodanie stref hałasu, poprawa oświetlenia.

Przełom w pracach

Przełomem jest dodanie polskiej wersji językowej, ale tylko w postaci napisów. Twórcy deklarują, że zaimplementowali następujące wersje:

  • Dubbing: wersja angielska, niemiecka, francuska, włoska, japońska, rosyjska, hiszpańska.
  • Napisy: wersja niemiecka, hiszpańska, duńska, włoska, holenderska, polska, szwedzka, rosyjska.

Kiedy wyjdzie remaster NFSU2?

Jak widzimy, ten projekt jest niezwykle ambitny, aczkolwiek nie wiemy, kiedy zostanie sfinalizowany. Oczekiwania są ogromne, zwłaszcza po tym, gdy twórcy zapowiedzieli, że chcą wprowadzić nawet tryb multiplayer. I chociaż Need for Speed: Underground 2 ma niespełna 20 lat "na karku" (premiera w 2004 r.), to nadal jest to marka, która przyciąga graczy.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)