Nowy Need for Speed już powstaje. Są pierwsze informacje

Nowy Need for Speed już powstaje. Są pierwsze informacje

Need for Speed: Heat
Need for Speed: Heat
Źródło zdjęć: © Electronic Arts
25.07.2023 10:37

Nowy Need for Speed nadjeżdża. Udostępniona przez Criterion Games oferta pracy sugeruje, że nowa odsłona wyścigowego cyklu już powstaje. To będzie produkcja, która ma "przenieść serię Need for Speed na wyższy poziom".

Wszystko wskazuje na to, że nowy Need for Speed jest już w produkcji. Źródłem tych doniesień jest ogłoszenie opublikowane na platformie LinkedIn, w którym deweloper Criterion Games zachęca do podjęcia współpracy nad nadchodzącym tytułem. Oferta pracy nie pozostawia złudzeń - celem jest nowy NFS.

Rzucamy wyzwanie konwencjom gatunku wyścigowego, aby przenieść serię Need for Speed na wyższy poziom - czytamy w ogłoszeniu. Studio szuka "doświadczonego projektanta świata", który na swoich barkach będzie dźwigał ciężar stworzenia "otwartego świata oferującego graczom szybkie, realistyczne i autentyczne wrażenia".

Criterion Games już pracuje nad nowym NFS

Idealny kandydat według Criterion Games powinien znać takie narzędzia jak Unreal Engine, Frostbite, Maya, 3DS Max i Substance. Dodatkowo ważną cechą jest "wyczucie kompozycji wizualnej, formy i koloru", umiejętność wykorzystania narzędzi proceduralnych, znajomość architektury, urbanistyki i projektowania wizualnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To wszystko ma służyć temu, by nadchodzący Need for Speed cechował się otwartą strukturą świata, najwyraźniej zupełnie tak jak w Need for Speed Unbound. W tym miejscu trop się urywa; nie wiemy, na jakim etapie znajduje się produkcja i w zasadzie czym będzie nowy NFS.

Remake NFS: Most Wanted [plotka]

W lipcu 2023 r. zrobiło się głośno o Need for Speed: Most Wanted. Tytuł według plotek ma powrócić za sprawą odświeżonej wersji w 2024 r. Źródłem tych doniesień jest aktorka Simone Bailly, która występowała w oryginalnym NFS: Most Wanted z 2005 r. Pamiętajmy również, że równolegle powstaje fanowski Need for Speed: Underground 2 na Unreal Engine.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)