New World ma problemy z serwerami. Amazon Games proponuje rozwiązania

Strona głównaNew World ma problemy z serwerami. Amazon Games proponuje rozwiązania
04.10.2021 09:21
New World
New World
Źródło zdjęć: © newworld.com

New World od Amazon Games cieszy się ogromną popularnością. O wiele większa, niż sami twórcy przewidywali. Serwery są wiecznie przeciążone, w kolejkach czeka się całe godziny. Amazon przygotował pewne rozwiązania tego problemu.

bEJLxGrV

New World może okazać się prawdziwym fenomenem. Liczba grających na Steam w dniu premiery była gigantyczna, lecz spora część osób, które chciały sprawdzić nowe MMORPG musiała obejść się smakiem, albo wykazać ogromną cierpliwością. Wszystko z powodu bardzo długich kolejek.

Autorzy gry, Amazon Games, mają pomysły na to, jak uporać się z problemami związanymi z kolejkami na serwerach. Będzie to rozwiązanie tymczasowe, ale rzekomo ma być skuteczne. Wielu graczy pewnie nie będzie zadowolonych z proponowanych działań, ale w zaistniałej sytuacji każda próba zwalczenia problemu powinna być pożądana.

New World przegonił Valheim ale nie dogonił Cyberpunk 2077. Sporo mu zabrakło
New World przegonił Valheim ale nie dogonił Cyberpunk 2077. Sporo mu zabrakło
bEJLxGrX

Jednym z działań, które podejmie Amazon Games, jest przenoszenie do ekranu głównego graczy, którzy są nieaktywni. Obecnie dotyczy to tylko postaci nieporuszających się przez 25 minut. Jak łatwo się domyślić - gracze znajdują sposoby na to, by uniknąć wylogowania z gry - wystarczy docisnąć czymś przyciski, by postać pozostawała w ciągłym ruchu.

Nie wiadomo, jak działa system detekcji osób, których postacie poruszają się, a jednocześnie nie są poruszane przez gracza. Twórcy zapewniają jednak, że nie zaszkodzi to nikomu, kto gra w grę "normalnie".

Blokada tworzenia postaci w New World

Drugim sposobem na walkę z kolejkami ma być blokada tworzenia nowych postaci na przepełnionych serwerach. To również nie brzmi jak idealne rozwiązanie, ale wydaje się być sensowne i aż dziw bierze, że nie zostało zaimplementowane od razu. Mniej postaci w obrębie danego świata to rzecz jasna krótsze kolejki. Oczywiście blokada tworzenia nowych postaci w żaden sposób nie wpłynie na graczy, którzy już grają na danym świecie. Lista dostępnych światów dostępna jest na stronie New World.

Udostępnij:
bEJLxGsT