New World ma problemy z serwerami. Amazon Games proponuje rozwiązania

New World ma problemy z serwerami. Amazon Games proponuje rozwiązania

New World
New World
04.10.2021 09:21

New World od Amazon Games cieszy się ogromną popularnością. O wiele większa, niż sami twórcy przewidywali. Serwery są wiecznie przeciążone, w kolejkach czeka się całe godziny. Amazon przygotował pewne rozwiązania tego problemu.

New World może okazać się prawdziwym fenomenem. Liczba grających na Steam w dniu premiery była gigantyczna, lecz spora część osób, które chciały sprawdzić nowe MMORPG musiała obejść się smakiem, albo wykazać ogromną cierpliwością. Wszystko z powodu bardzo długich kolejek.

Autorzy gry, Amazon Games, mają pomysły na to, jak uporać się z problemami związanymi z kolejkami na serwerach. Będzie to rozwiązanie tymczasowe, ale rzekomo ma być skuteczne. Wielu graczy pewnie nie będzie zadowolonych z proponowanych działań, ale w zaistniałej sytuacji każda próba zwalczenia problemu powinna być pożądana.

Jednym z działań, które podejmie Amazon Games, jest przenoszenie do ekranu głównego graczy, którzy są nieaktywni. Obecnie dotyczy to tylko postaci nieporuszających się przez 25 minut. Jak łatwo się domyślić - gracze znajdują sposoby na to, by uniknąć wylogowania z gry - wystarczy docisnąć czymś przyciski, by postać pozostawała w ciągłym ruchu.

Nie wiadomo, jak działa system detekcji osób, których postacie poruszają się, a jednocześnie nie są poruszane przez gracza. Twórcy zapewniają jednak, że nie zaszkodzi to nikomu, kto gra w grę "normalnie".

Blokada tworzenia postaci w New World

Drugim sposobem na walkę z kolejkami ma być blokada tworzenia nowych postaci na przepełnionych serwerach. To również nie brzmi jak idealne rozwiązanie, ale wydaje się być sensowne i aż dziw bierze, że nie zostało zaimplementowane od razu. Mniej postaci w obrębie danego świata to rzecz jasna krótsze kolejki. Oczywiście blokada tworzenia nowych postaci w żaden sposób nie wpłynie na graczy, którzy już grają na danym świecie. Lista dostępnych światów dostępna jest na stronie New World.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)