Zmien skórke
Logo Polygamii

Naughty Dog "prawie na pewno" żegna się z Uncharted po The Lost Legacy

Taka branża.

Nie jest tajemnicą, że seria Uncharted stała się dla Naughty Dog platynową kulą u nogi. Niby “czwórka” ostatecznie kończyła ich romans z uniwersum, ale jeszcze “ten mały, samodzielny dodatek”, bo przecież oprócz Drake’a należało także godnie odprawić Chloe. Dla nas, graczy, The Lost Legacy w niczym nie przeszkadza – jak to napisał Paweł, będzie fajnym czekadełkiem na główne danie utalentowanego studia, The Last of Us Part II. Solidnie spowalnia za to samo Naughty Dog, które – co staje się już powoli oczywiste – po raz pierwszy od wejścia na pokład PlayStation nie stworzy nowego IP na przestrzeni jednej generacji. Tym razem skupiają się na zamykaniu tych starszych.

I tak, Naughty Dog sugeruje, że po The Lost Legacy już nie powrócą do Uncharted. I tak, “na 90%”. Evan Wells powiedział w rozmowie z Game Informerem:

Powiedziałbym, że jest mało prawdopodobne, by Naughty Dog zrobiło po tym następną grę z serii Uncharted. Nigdy nie mówię “nigdy”, ale mamy teraz The Last of Us Part II, jest jeszcze tyle innych rzeczy, które chcielibyśmy spróbować. Byłoby ciężko. Gdybyśmy w jakiś magiczny sposób dorobili się drugiego lub trzeciego studia, jasne – fajnie byłoby to kontynuować. Kochamy to uniwersum. Ale studio ma ograniczone środki i mnóstwo innych pomysłów. Prawdopodobieństwo jest niskie.

No, chyba że, wiecie, jest jakiś opiekuńczy branżowy gigant, który wyłożyłby w swoich chłopaków każde pieniądze, by tworzyli mu jeszcze więcej najwyżej ocenianych i najchętniej kupowanych produkcji. Poza tym w kolejce po licencję Uncharted na pewno znaleźlibyśmy Sony Bend, autorów Złotej Odchłani z Vity, lub Bluepoint Games, którzy dostarczyli nam Kolekcję Nathana Drake’a. Kto o zdrowych zmysłach ukatrupiłby takie IP? Prawdziwy artysta. Ale takich w zarządzie Sony raczej niewielu.

Adam Piechota

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry