Amy Hennig, współautorka Uncharted i Legacy of Kain, odchodzi z Naughty Dog

Amy Hennig, współautorka Uncharted i Legacy of Kain, odchodzi z Naughty Dog

Amy Hennig, współautorka Uncharted i Legacy of Kain, odchodzi z Naughty Dog
marcindmjqtx
05.03.2014 09:24, aktualizacja: 05.01.2016 15:44

Śmiało można powiedzieć, że bez Hennig obie serie byłyby zupełnie inne. Nowe Uncharted na pewno będzie inne, bo powstaje już bez jej udziału.

Być może nigdy nie zetknęliście się z Amy Hennig, bo Naughty Dog ma raczej innych frontmanów wysyłanych na pokazy i do rozmów z mediami - choćby Neila Druckmanna odpowiedzialnego za The Last of Us. Ale Hennig można spokojnie określić mianem weteranki branży. Siedzi w niej od 20 lat, zajmując się designem, pisaniem scenariuszy, reżyserką i produkcją. To ona odpowiada za historię w serii Legacy of Kain (począwszy od Soul Reavera), a po przejściu do Naughty Dog pracowała przy Jaku 3, produkowała Uncharted, była creative directorem przy Uncharted 2 i 3, a do tego ostatniego napisała scenariusz.

Kobieta-instytucja kończy jednak przygodę z Naughty Dog. Przy nowym Uncharted na PS4 zajmowała się scenariuszem i produkcją, ale teraz ktoś będzie musiał ją zastąpić. Jak donoszą źródła IGN, odejście Hennig wymusili Druckmann i Bruce Straley (pracował nad The Last of Us i Uncharted 2), którzy mieliby "zagarnąć" projekt dla siebie.

Z jednej strony w Naughty Dog nie brakuje utalentowanych ludzi, z drugiej - wielka szkoda Amy Hennig, która włożyła w serię Uncharted sporo serca. Jeśli zamierza zostać w branży, z miejsca staję się jej kibicem w nowej firmie.

[Źródło: IGN]

Marcin Kosman

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)