Amy Hennig, współautorka Uncharted i Legacy of Kain, odchodzi z Naughty Dog

Amy Hennig, współautorka Uncharted i Legacy of Kain, odchodzi z Naughty Dog
05.03.2014 09:24
Amy Hennig, współautorka Uncharted i Legacy of Kain, odchodzi z Naughty Dog
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Śmiało można powiedzieć, że bez Hennig obie serie byłyby zupełnie inne. Nowe Uncharted na pewno będzie inne, bo powstaje już bez jej udziału.

Być może nigdy nie zetknęliście się z Amy Hennig, bo Naughty Dog ma raczej innych frontmanów wysyłanych na pokazy i do rozmów z mediami - choćby Neila Druckmanna odpowiedzialnego za The Last of Us. Ale Hennig można spokojnie określić mianem weteranki branży. Siedzi w niej od 20 lat, zajmując się designem, pisaniem scenariuszy, reżyserką i produkcją. To ona odpowiada za historię w serii Legacy of Kain (począwszy od Soul Reavera), a po przejściu do Naughty Dog pracowała przy Jaku 3, produkowała Uncharted, była creative directorem przy Uncharted 2 i 3, a do tego ostatniego napisała scenariusz.

Kobieta-instytucja kończy jednak przygodę z Naughty Dog. Przy nowym Uncharted na PS4 zajmowała się scenariuszem i produkcją, ale teraz ktoś będzie musiał ją zastąpić. Jak donoszą źródła IGN, odejście Hennig wymusili Druckmann i Bruce Straley (pracował nad The Last of Us i Uncharted 2), którzy mieliby "zagarnąć" projekt dla siebie.

Z jednej strony w Naughty Dog nie brakuje utalentowanych ludzi, z drugiej - wielka szkoda Amy Hennig, która włożyła w serię Uncharted sporo serca. Jeśli zamierza zostać w branży, z miejsca staję się jej kibicem w nowej firmie.

[Źródło: IGN]

Marcin Kosman

327107903159293994
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)