Najlepsze gry planszowe dla graczy w różnym wieku

Najlepsze gry planszowe dla graczy w różnym wieku

Najlepsze gry planszowe - nasze zestawienie
Najlepsze gry planszowe - nasze zestawienie
Źródło zdjęć: © Pexels
01.11.2020 09:02, aktualizacja: 02.03.2022 07:22

Planszówki to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu wśród znajomych, rodziny, a nawet na randkę. Zwłaszcza w przypadku ponadczasowych tytułów, uwielbianych przez wiele osób. Oto najlepsze gry planszowe, w które z pewnością warto zagrać.

Niezależnie od wieku oraz zainteresowań każdy z pewnością ma swoje ulubione planszówki. Warto więc planując spotkanie poznać najlepsze gry planszowe na rynku, dzięki czemu trafimy w gust naszych bliskich i spędzimy wspólnie niezapomniany czas. Poniżej wybraliśmy kilka obowiązkowych tytułów, które powinny znaleźć się w waszej kolekcji.

Monopoly

To jedna z najpopularniejszych planszówek na świecie. Jest przeznaczona zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. Dzięki jej przeróżnym wersjom zaczynając od podstawowej, aż po tytuły powiązane z naszymi zainteresowaniami np. z sitcomem "Przyjaciele" każdy bez trudu się w nią wciągnie. Możemy w nią grać w dwie lub więcej osób.

Monopoly
Monopoly© Materiały prasowe

Monopoly ma bardzo proste zasady. Na początku poruszamy się po planszy, kupując określone nieruchomości za wcześniej rozdane wszystkim graczom pieniądze. Rozgrywka zaczyna się robić ciekawa, kiedy inni zawodnicy stają na wykupione przez nas pola i muszą nam płacić. Wygra ten, kto uzbiera jak najwięcej pieniędzy i nieruchomości.

Dixit

Jest to gra karciana dla młodszych graczy, często służąca jako narzędzie terapeutyczne i psychologiczne. Może w nią grać od 3 do 6 osób, z czego w każdej turze jedna osoba wciela się w rolę narratora całej rozgrywki tzw. bajarza. Musimy wybrać jeden z sześciu obrazków, po czym wymyślić związane z nim skojarzenie. Pozostali gracze mają za zadanie znaleźć kartę, idealnie pasująca do danego hasła. Dixit to gra, pobudzająca naszą wyobraźnię i umilająca każde spotkanie.

Dixit
Dixit© Materiały prasowe

5 sekund

To jedna z najprostszych, a jednocześnie bardzo wciągających gier planszowych. Polega na odpowiadaniu na trzy pytania w ciągu 5 sekund, odmierzanych za pomocą specjalnego czasomierza z kulkami. Mają one za zadanie rozproszyć uczestnika, tak by banalna odpowiedź na pytanie pod presją czasu ”wypadła” nam z głowy. Jeśli uda nam się odpowiedzieć na pytania, możemy poruszyć się pionkiem na planszy do przodu. Wygrywa osoba, której pionek pierwszy dotrze na metę.

5 sekund
5 sekund© Materiały prasowe

Taboo

Jeśli szukamy gry na imprezę, to doskonałym wyborem będzie Taboo. Ma proste zasady i z pewnością rozbawi każdego gracza. Musimy odgadnąć słowa, które znajdują się na karcie. Jednak do podpowiedzi nie możemy użyć określonych słów. A wszystko to oczywiście na czas, ponieważ dołączona jest klepsydra, odmierzająca czas na odgadnięcie słów.

Taboo
Taboo© Materiały prasowe

Ego

Ego to gra towarzyska polecana dla rodzin oraz grup przyjaciół, które mogą sprawdzić, jak dobrze się znamy. W zestawie znajdziemy ponad 400 kart z pytaniami, gracz musi wylosować jedno z nich i przeczytać na głos. Z kolei pozostali uczestnicy muszą odgadnąć jakiej odpowiedzi udzieliłaby osoba z kartą i postawić odpowiednią sumę żetonów. Dzięki Ego z pewnością możemy poznać się jeszcze lepiej.

Ego
Ego© Materiały prasowe

Każdy z nas na pewno ma swoje najlepsze gry planszowe, jeśli jednak nie znamy powyższych tytułów, koniecznie musimy w nie zagrać i dodać do listy naszych ulubieńców. Oto inne polecane przez nas gry:

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)