Minecraft za darmo dla polskich uczniów. Jak pobrać?

Minecraft za darmo dla polskich uczniów. Jak pobrać?

Minecraft z nową wersją na Xbox Series X/S
Minecraft z nową wersją na Xbox Series X/S
Źródło zdjęć: © Minecraft
13.09.2023 09:33, aktualizacja: 14.09.2023 10:16

Darmowy Minecraft dla polskich uczniów stał się faktem. Specjalna wersja gry, kryjąca się pod nazwą Minecraft: Education Edition, jest już dostępna całkowicie bezpłatnie. Jak i skąd pobrać Minecraft dla dziecka? Kto może sięgnąć po ten tytuł? Oto wszystko, co należy wiedzieć.

Minecraft: Education Edition stał się darmowy dla polskich uczniów wraz z dniem 12 września 2023 r. Mówimy tu o specjalnej wersji gry, za którą kryje się idea upowszechniania nauki w oparciu o znaną i cenioną przez młodszych graczy formułę rozgrywki.

Wraz z dniem 12 września 2023 r. uczniowie wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych otrzymują bezpłatny dostęp do tej edukacyjnej platformy - informuje Centrum GovTech. Skąd pobrać Minecraft: Education Edition i jakie warunki należy spełnić?

Minecraft: Education Edition za darmo dla uczniów - jak pobrać? Instrukcja

W pierwszej kolejności musimy pobrać aplikację Minecraft Educationoficjalnej strony. Teraz możemy zalogować się do aplikacji, jednak potrzebne są dane konta ZPE - te otrzymamy w szkole. Wpisujemy więc login i dodajemy rozszerzenie ".zpe.gov.pl" oraz hasło logowania ZPE. Minecraft: Education Edition jest dostępny za darmo, rzecz jasna, również dla nauczycieli. Pamiętajmy też, że dostęp do platformy uzyskują uczniowie od klasy 4.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Uczniu! Jeżeli nie otrzymałeś loginu i hasła do ZPE w szkole, zapytaj o nie swojego nauczyciela.

Nauczycielu! Jeżeli nie uzyskałeś danych logowania dla siebie oraz uczniów z SIO, zgłoś się do dyrektora placówki.

Dyrektorze! Dane logowania dla nauczycieli i uczniów znajdują się w Strefie Pracownika w zakładce Raporty (https://strefa.ksdo.gov.pl). Do Strefy zalogujesz się za pomocą loginu i hasła do SIO.

Jeżeli uczeń lub nauczyciel posiada konto z samodzielnej rejestracji, nie będzie miał dostępu do gry po zalogowaniu się danymi tego konta. Tylko login i hasło uzyskane ze Strefy Pracownika uprawniają do pobrania gry i umożliwiają skorzystanie z jej pełnej funkcjonalności.

edukacja.gov.pl

Wirtualny świat nauki na wyciągnięcie ręki

Przygotowano również kilka scenariuszy zajęć, co pomoże nauczycielom w przeprowadzeniu interesujących lekcji:

  • Podstawy kodowania blokowego Minecraft. Scenariusz dla klas IV‑VIII;
  • Budowanie w Minecraft Education dla początkujących‑Żabi książe. Scenariusz zajęć dla IV klasy;
  • Cyberbezpieczeństwo z Minecraft. Scenariusz zajęć dla klas V‑VIII;
  • Cyberbezpieczeństwo.

Gry w polskiej edukacji mają wiele imion

Chociaż Minecraft: Education Edition to marka doskonale znana w szkołach na całym świecie, to warto przypomnieć, że system polskiej oświaty sięga po inne gry. Najlepszym przykładem jest This War of Mine autorstwa 11 bit studios oraz Gra szyfrów poruszająca tematykę wojny polsko-bolszewickiej. Wszystkie wskazane tytuły są darmowe

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)