Minecraft łączy siły z NASA. Lot w kosmos już możliwy

Minecraft we współpracy z NASA zabierze graczy w kosmos, ale ten fikcyjny, wirtualny. Gra otrzymała nową zawartość, dzięki której stworzymy własną rakietę. Oto darmowe Artemis Missions.

Artemis Missions - Official Minecraft Trailer
Artemis Missions - Official Minecraft Trailer
Źródło zdjęć: © YouTube

15.03.2023 | aktual.: 23.01.2024 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minecraft otrzymuje kolejną interesującą zawartość. Tym razem nawiązano współpracę z NASA, czego wyrazem jest DLC zatytułowane Artemis Missions. Najpierw warto wyjaśnić, czym jest program Artemis. Jest to program załogowych lotów kosmicznych, którego celem jest ponowne "podbicie" Księżyca.

Jednak zdobycie Srebrnego Globu nie jest łatwe. Z tego powodu program Artemis podzielono na kilka faz. Misja Artemis 2 zaplanowana jest na 2024 r., zaś trzecia misja (w ramach której człowiek ponownie wyląduje na powierzchni Księżyca) to pieśń roku 2025.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Minecraft i NASA pozwoli graczom na lot w kosmos

Jeśli posiadasz Minecrafta w wersji Education bądź Bedrock, to bez dodatkowych opłat odbierzesz kosmiczne DLC Artemis Missions. Co istotne, zawartość posiada również polską wersję językową, co pomoże młodszym graczom oswoić się z rozgrywką.

Jeśli chodzi o gameplay, to w ramach Artemis Missions zaprojektujemy i stworzymy własny statek załogowy, a następnie zadbamy o poprawą nawigację kapsuły Orion. W tym celu gracze muszą rozwiązać zadania, które są oparte na uproszczonym kodowaniu. Całość jest skonstruowana tak, by zapewniła frajdę i zmusiła do myślenia jednocześnie.

Minecraft i garść nowości

Minecraft jest nieustannie rozwijany, a dowodem na to jest aktualizacja 1.20, która wprowadza między innymi długo oczekiwaną archeologię, ale patch na tym nie poprzestaje. Minecraft 1.20 to znacznie więcej nowej zawartości.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.