Mimo przecieków fabularnych, przedsprzedaż The Last of Us 2 utrzymuje się na wysokim poziomie

Mimo przecieków fabularnych, przedsprzedaż The Last of Us 2 utrzymuje się na wysokim poziomie01.06.2020 13:01
Mimo przecieków fabularnych, przedsprzedaż The Last of Us 2 utrzymuje się na wysokim poziomie
Bartosz Witoszka

Czy aby na pewno głównym problem były nieplanowane spoilery?

To znaczy, na pewno miało to ogromny wpływ na to, jak postrzegane było studio przez ostatni miesiąc, ale obawy o The Last of Us 2 nie pojawiły się przecież znikąd. W październiku zeszłego roku nagła zmiana daty premiery z 21 lutego na 29 maja 2020; potem odwołanie wydania gry ze względu na koronawirusa, a w międzyczasie problemy wizerunkowe związane z kolejnymi doniesieniami o crunchu i tym, jak źle pracuje się w studiu odpowiadającym za stworzenie serii Uncharted.

325312559282665436

Dopiero pod koniec kwietnia pojawiła się informacja o nieoficjalnych materiałach z rozgrywki, które robią furorę w sieci, co miało najprawdopodobniej bezpośredni wpływ na podanie nowej daty premiery (gra ukaże się już 19 czerwca).

Mimo tych wszystkich problemów, zamówienia przedpremierowe na The Last of Us 2 w Europie rozchodzą się jak świeże bułeczki, a przynajmniej tak powiedział Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment, w wywiadzie dla serwisu CNET. Dodaje również, że liczba "preorderów" jest większa od liczby zamówień Spider-Mana z 2018 roku w analogicznym okresie przed premierą, co jest o tyle ważne, że to właśnie gra od Insomniac była najlepiej sprzedającą się produkcją o superbohaterach w historii.

A może spoilery fabularne były okazją do utwierdzenia się w przekonaniu, że to jest historia, która chce się poznać samemu (bo, jak wiadomo, nie liczy się cel tylko droga) i zwyczajnie uspokoiło cześć osób, że mimo tych wszystkich problemów wokół studia, gra będzie ostatecznie czymś dobrym, co faktycznie "ukoronuje 8. generację"?

Zobaczymy już niedługo, a Jim Ryan przypomniał przy okazji o czwartkowej prezentacji gier, w które przyjdzie nam zagrać na start PlayStation 5 w święta tego roku. Tym razem wyraźnie zaznaczono, że mamy zobaczyć coś związanego z grami (nie użyto słowa "gameplay", więc może to być cokolwiek). I to jest dobra wiadomość, ale ciągle nurtuje mnie jedno pytanie – skoro znamy specyfikację konsoli, widzieliśmy zdjęcie pada, to kiedy dowiemy się w końcu. jak wygląda PlayStation 5?

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)