Masowe zwolnienia w Epic Games. Blisko 1000 osób straci pracę

Masowe zwolnienia w Epic Games. Blisko 1000 osób straci pracę

Epic Games zwalnia pracowników. Waluta w Fotnite będzie droższa
Epic Games zwalnia pracowników. Waluta w Fotnite będzie droższa
Źródło zdjęć: © Epic Games, YouTube
29.09.2023 09:25

Epic Games zwolni niespełna 1000 pracowników - tak wynika z nieoficjalnych doniesień. Z pracą w firmie pożegna się ok. 16 proc. wszystkich zatrudnionych. Czy do drzwi twórców Fortnite zapukał kryzys?

Nowe doniesienia z obozu Epic Games nie napawają optymizmem. Zmiany najwyraźniej odczują pracownicy, jak i sami gracze spędzający czas w sztandarowej produkcji firmy - Fortnite. Jak informuje Jason Schreier na łamach Bloomberg, gigant branży ma szykować się do masowych zwolnień. Blisko 1000 osób ma stracić pracę.

Według nieoficjalnych jeszcze doniesień z firmą pożegna się 870 osób. Bloomberg News dotarł do wiadomości, którą Tim Sweeney wysłał pracownikom; możemy w niej przeczytać, że "Od jakiegoś czasu wydajemy znacznie więcej pieniędzy niż zarabiamy", natomiast "marże zysku Fortnite Creator nie tak duże jak w przypadku Fortnite". Rzekomo nie planuje się więcej zwolnień.

Od dawna byłem optymistą, że uda nam się przejść przez tę transformację bez zwolnień, ale z perspektywy czasu widzę, że było to nierealne.

Tim Sweeneyfragment wiadomości opublikowanej przez Bloomberg

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Masowe zwolnienia w Epic Games, zmiany w Fortnite

Restrukturyzacja w Epic Games to jedna kwestia, a druga to zmiany w Fortnite, które odczują gracze z Polski. V-dolce, czyli wirtualna waluta do wykorzystania w grze, będą droższe w Polsce. Nowe ceny wejdą w życie 27 października 2023 r. Korekty cen "opierają się na czynnikach ekonomicznych, takich jak inflacja i wahania walut".

Kryzys w branży?

Wielu twórców gier decyduje się na masowe zwolnienia. W ostatnich miesiącach głośnym echem w branży odbiła się wiadomość, że polski deweloper CD Projekt Red zwolni niecałe 9 proc. wszystkich zatrudnionych. Ubisoft również przechodzi przez proces restrukturyzacji. Masowe zwolnienia nie ominęły EA.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)