Masami Yamamoto opuszcza Sony Japan Studio po 25 latach

Rozbiórka Sony Japan Studio trwa, a szeregi opuszcza kolejny weteran branży. Yamamoto był m.in. producentem wykonawczym gier "Bloodborne" czy "Tenchu".

Od lewej: Noriyuki Asakura (kompozytor "Tenchu") oraz Masami Yamamoto.
Od lewej: Noriyuki Asakura (kompozytor "Tenchu") oraz Masami Yamamoto.

O tym, że Sony Japan Studio jest w trakcie "reorganizacja pracy", pisaliśmy pod koniec lutego. Mniej oficjalnie mówi się o centralizacji zasobów Sony w kalifornijskiej siedzibie.

Część pracowników trafi do Asobi Team, który ostatnio dał światu "Astro's Playroom". Inni szukają sobie nowych miejsc. Do tej drugiej grupy zalicza się Masami Yamamoto.

Twórca był związany z Sony Japan Studio od 25 lat. W tym czasie pracował m.in. nad dwoma odsłonami serii "Tenchu", w jego cv znajduje się również "Bloodborne", a jednym z ostatnich projektów był odświeżony "Shadow of the Colossus".

Sam Yamamoto napisał, że będzie mógł teraz skupić się na produkcjach przeznaczonych również na inne platformy i podkreślił, że jest to "dziwne uczucie".

Warto dodać, że w lutym jego los podzielił Masaaki Yamagiwa. Panowie znają się z prac nad "Bloodborne". Z Sony Japan Studio pożegnał się również Keiichiro Toyama, jeden z twórców serii "Silent Hill".

Źródło artykułu:Polygamia.pl
sony japan studiobloodbornewiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.