Masami Yamamoto opuszcza Sony Japan Studio po 25 latach

Masami Yamamoto opuszcza Sony Japan Studio po 25 latach
16.03.2021 10:10
Od lewej: Noriyuki Asakura (kompozytor "Tenchu") oraz Masami Yamamoto.
Od lewej: Noriyuki Asakura (kompozytor "Tenchu") oraz Masami Yamamoto.

Rozbiórka Sony Japan Studio trwa, a szeregi opuszcza kolejny weteran branży. Yamamoto był m.in. producentem wykonawczym gier "Bloodborne" czy "Tenchu".

O tym, że Sony Japan Studio jest w trakcie "reorganizacja pracy", pisaliśmy pod koniec lutego. Mniej oficjalnie mówi się o centralizacji zasobów Sony w kalifornijskiej siedzibie.

Część pracowników trafi do Asobi Team, który ostatnio dał światu "Astro's Playroom". Inni szukają sobie nowych miejsc. Do tej drugiej grupy zalicza się Masami Yamamoto.

Twórca był związany z Sony Japan Studio od 25 lat. W tym czasie pracował m.in. nad dwoma odsłonami serii "Tenchu", w jego cv znajduje się również "Bloodborne", a jednym z ostatnich projektów był odświeżony "Shadow of the Colossus".

Sam Yamamoto napisał, że będzie mógł teraz skupić się na produkcjach przeznaczonych również na inne platformy i podkreślił, że jest to "dziwne uczucie".

Warto dodać, że w lutym jego los podzielił Masaaki Yamagiwa. Panowie znają się z prac nad "Bloodborne". Z Sony Japan Studio pożegnał się również Keiichiro Toyama, jeden z twórców serii "Silent Hill".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)