Lubisz pisać albo tworzyć wideo o grach? To się dobrze składa, bo startujemy z blogami

Lubisz pisać albo tworzyć wideo o grach? To się dobrze składa, bo startujemy z blogami

Lubisz pisać albo tworzyć wideo o grach? To się dobrze składa, bo startujemy z blogami
Paweł Olszewski
12.07.2016 12:23, aktualizacja: 22.07.2016 09:29

Na Polygamię wraca jedna z fajniejszych funkcji - blogi czytelników.

Wyprowadzka z Agory i przesiadka na nową technologię nie była dla Polygamii bezbolesna, ani też bezstratna. Wraz z migracją na aktualną wersję strony z archiwalnych tekstów zniknęły komentarze, a także Wasze blogi i konta użytkowników. Nie był to wypadek przy pracy czy jakiś błąd, a po prostu jeden z zapisów umowy. Stara Polygamia, na CMS-ie Agory, była bardzo mocno z nią powiązana technologicznie i fizycznie te elementy zostały w Agorze. To znaczy komentarze zniknęły razem ze starą Polygamią, konta i blogi jednak cały czas są w strukturach Agory i ich platformy blox.pl. Aby uzyskać dostęp do swojego starego bloga, należy napisać na adres blox@agora.pl.

Jeżeli nadal tam publikujecie, to zachęcam Was do przeprowadzki do nas. Jeżeli nie prowadziliście bloga, to zawsze możecie zacząć. A dlaczego warto zacząć akurat u nas? Bo Polygamia to miejsce, gdzie znajdują się znający się na rzeczy fani gier, a pod każdym artykułem można liczyć na rzeczowe komentarze. Bo najciekawsze wpisy blogowe będziemy promować redakcyjnie na stronie głównej Polygamii i naszych mediach społecznościowych. Bo własny blog to świetne miejsce na szkolenie warsztatu, czy po prostu dotarcie z tym co się robi do szerszego grona odbiorców. W końcu - bo czasem blog bywa początkiem pracy w branży. Wiedzieliście, że Bartek Stodolny też zaczynał od bloga na Poly?

Blog to miejsce nie tylko na spisane przemyślenia, ale też możliwość podpromowania własnego kanału YouTube z growym contentem. Dla twórców wideo wkrótce będziemy mieć zresztą ciekawą ofertę, warto więc już teraz założyć sobie bloga, aby być gotowym na kolejne nowości.

Skoro wstęp mamy już za sobą, to kilka praktycznych porad, jak stworzyć bloga.

Należy założyć konto (o tutaj), a jeżeli już się takie ma, to kliknąć w button "Zaloguj" w prawym górnym rogu strony głównej lub ikonę użytkownika na pomarańczowym pasku menu, który jest widoczny w każdym artykule. Gdy jesteśmy już zalogowani i ponownie klikniemy na tę ikonę, to pojawi się link "Mój profil".

Obraz

Tam możemy wpisać szereg informacji o nas, a także jednym kliknięciem w pomarańczowy przycisk założyć bloga.

Obraz

Następnie należy wpisać jego nazwę i krótki opis. Informacje te w każdym momencie można później zmienić z poziomu edycji profilu, już na początku warto jednak wymyślić jakiś atrakcyjny tytuł.

Obraz

Blog jest gotowy - można zacząć na nim publikować. Przejdziemy do niego ze swojego profilu.

Mechanizm dodawania artykułów jest dosyć intuicyjny. W jednym miejscu wpisujemy tytuł notki bloga, w większym oknie treść wpisu, z rozróżnieniem na treść "właściwą" i lead artykułu. Istnieje możliwość dodawania:

  • obrazków (button "Dodaj medium", rozmiar max 1MB, najlepiej wybrać rozmiar obrazka "szpalta 730px)
  • embedowania wideo z YouTube'a (wklejamy URL z przeglądarki po wybraniu tej opcji z paska narzędzi)
  • tweetów i osadzania statusów z Facebooka (po wybraniu dedykowanej opcji z paska narzędzi wklejamy krótkie linki z Twittera i długie z Facebooka, z iframe'em)
Obraz

Lista blogów znajduje się pod stosownym linkiem w menu. Wasze blogi pojawią się tam z chwilą opublikowania pierwszego wpisu. Najciekawsze notki będą pojawiać się na stronie głównej w sekcjach specjalnych jak i naszych mediach społecznościowych.

Zapraszam do blogowania :)

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)