Zmien skórke
Logo Polygamii

Korea Południowa rozpoczęła walkę z molestowaniem słownym

Overwatch przykładem gry, w której występuje tego typu zachowanie.

Sieć jest nieprzebranym oceanem treści wszelakiej i postaci, co do których można mieć czasami wątpliwości, czy faktycznie są awatarami ludzi, czy tylko botami. Anonimowość przyjmuje nieraz straszne oblicze, i nie mam tu na myśli tylko pospolitego trollingu.

Koreański Komitet ds. Równouprawnienia i Rodziny rozpoczął prace nad ustawą, która ma na celu walkę ze słownym molestowaniem w grach. Jako przykład gry, w której występuje tego typu nękanie, został wymieniony Overwatch, w którym komunikacja między członkami drużyny jest nieodzowna… A kiedy emocje sięgają zenitu (chociaż umówmy się, w niektórych drużynach skrajne emocje dają o sobie znać już na etapie wyboru bohatera przed rozpoczęciem meczu), pojawiają się wyzwiska, obelgi i inne nieprzystające dorosłym ludziom teksty. Wywołuje to wiele sytuacji, które najoględniej rzecz ujmując, nazwać można toksycznymi. Komitet ds. Równouprawnienia i Rodziny zwrócił uwagę zwłaszcza na słowne molestowanie.

Najwyraźniej system pochwał, który Blizzard wprowadził jakiś czas temu (pisałam o tym tutaj), w opinii władz Korei Południowej nie wystarcza, by pozbyć się problemu przemocy słownej o charakterze seksualnym. Co więcej, wyśledzenie takich osobników w  tym konkretnym kraju wcale nie jest takie trudne, bowiem aby założyć konto w Overwatchu, trzeba podać swój numer ubezpieczenia społecznego.

Nie wiadomo jeszcze, jaka dokładnie kara została przewidziana za tego typu zachowanie.

Korea Południowa ma już pewne doświadczenie w dziedzinie karania za cyberprzestępstwa. W czerwcu tego roku twórca witryny oferującej hacki do Overwatcha, został obłożony wysoką grzywną i skazany na dwa lata nadzoru kuratora. W tej dziedzinie Blizzard też już podjął pewne kroki zaradcze – dwa lata temu wprowadzono politykę permanentnych banów (pisał o tym szerzej Bartek Stodolny).

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
raafu4
Użytkownik

Toż to jakiś wyższy poziom paranoi

Bartosz Witoszka
Użytkownik

Dla mnie dobra wiadomość. Niektórzy na serio zapominają, że to tylko gra. Nie ma się o co “spinać”, gdy ktoś wybrał nie tę postać co trzeba. Można mu wytłumaczyć, że nasza taktyka/taktyka naszej drużyny jest lepsza, albo zaufać temu kolesiowi, bo skoro wziął Wdowę, czy Hanzo to może faktycznie dobrze nimi gra i można na tym zbudować dobrą taktykę i zaskoczyć przeciwnika.

MataDor
Użytkownik

Jeśli ktoś ma problemy z poradzeniem sobie z bluzgami/flamem na voipie, to nie powinien ruszać żadnego multi. Smutna i paranoiczna robi się już ta walka z molestowaniem. Jak by to rzeczywiście był jakiś problem, a tak naprawdę nie jest.

Popularne wpisy

Popularne Gry