Konami odnawia znak towarowy Silent Hill. Nowa gra w drodze?

Konami odnawia znak towarowy Silent Hill. Nowa gra w drodze?

Silent Hill
Silent Hill
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.03.2022 13:31, aktualizacja: 20.03.2022 08:53

Konami odnowiło znak towarowy Silent Hill. A to od razu wywołało plotki. Fani wierzą, że może być to jeden ze znaków wskazujących na powrót serii po wielu latach.

W tym roku mija dziesięć lat, od kiedy wydana została ostatnia gra z serii Silent Hill. Fani tej szalenie popularnej kiedyś serii horrorów muszą więc wykazywać się anielską cierpliwością. Nie powinno więc nas dziwić, że każdy krok ze strony Konami, jest rozpatrywany jako szansa na wznowienie serii.

Nie inaczej stało się z informacją na temat odnowienia znaku towarowego Silent Hill przez japońską firmę, o czym informuje redakcja serwisu Video Games Chronicle. Dziennikarze powołali się na jednego z użytkowników Reddita, który dostrzegł wspomniane informacje na temat urzędu patentowego w Japonii.

Znak towarowy Silent Hill ma odnosić się nie tylko do oprogramowania (czyli gier), ale także urządzeń związanych z wirtualną rzeczywistością. Ponadto znak towarowy został uwzględniony w kwestii różnego rodzaju dóbr niezwiązanych bezpośrednio z graniem.

Jak zauważa redakcja VGC - odnowienie znaku towarowego nie musi oznaczać nic konkretnego. Może być to po prostu zabezpieczenie interesów Konami przed utratą licencji na daną nazwę. Dziennikarze zwracają jednak uwagę, że w październiku zdobyli informacje, które miałyby świadczyć o tym, że gry z uniwersum Silent Hill są już w produkcji.

Cała sprawa ma też polski akcent. Krakowskie studio Bloober Team poinformowało jakiś czas temu o nawiązaniu współpracy z Konami. Polacy, jako eksperci od horrorów, mogliby pewnie brać udział w pracach nad Silent Hill. Na razie są to jednak tylko domysły.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)