Sony szykuje się na podbój rynku gier PC. Mamy bardzo prawdopodobną listę nadchodzących na Steama tytułów.

bEUWKdWt

Producent PlayStation coraz odważniej i bardziej otwarcie wchodzi ze swoimi największymi hitami na Steama. Przedstawiciele japońskiego giganta nie ukrywają, że chcą, by coraz większa liczba ich gier trafiała również na komputery osobiste - chociaż w odróżnieniu od Microsoftu nie chcą tego robić jednocześnie z premierami konsolowymi.

Dzięki Ighorowi July, który przeprowadził śledztwo z wykorzystaniem zhakowanego klienta GeForce Now, prawdopodobnie poznaliśmy tytuły najbliższych gier, zmierzających z PlayStation na PC. Metoda, którą opisał w artykule na Medium, pozwoliła uzyskać dostęp do narzędzi, które developerzy mogą wykorzystywać do testowania wsparcia ich gier dla GeForce Now. 

Znalazł tam również odniesienia do gier, niebędących jeszcze oficjalnie w usłudze (jak np. Mafia: Definitive Edition), a nawet takich, które w ogóle nie mają wersji na PC (jak God of War, w przypadku którego jest tam mowa o odnośniku do wersji na Steamie - która nie istnieje).

bEUWKdWv

W wątku, który powstał wokół artykułu na Reddicie gracze dzielą się innymi odkrytymi w ten sposób tytułami. Wśród nich znalazły się m.in. Returnal, Demon Souls, Ratchet & Clank oraz Sackboy: A Big Adventure. Pojawiły się tam również dopiero co zapowiedziane Uncharted Collection i remaster Alana Wake'a.

Twitch pozywa hejterów. Czy to ostateczna linia obrony przed atakami?
Twitch pozywa hejterów. Czy to ostateczna linia obrony przed atakami?

Czy oznacza to, że wszystkie wymienione gry na pewno trafią na PC? Niekoniecznie. Mogą to jedynie niewskazujące na nic ostatecznego testy. Niektóre informacje mogą być dodane przez samą Nvidię, starającą się po prostu przewidzieć ruchy developerów i wydawców.

Ostatecznie warto więc czekać na oficjalne informacje, ale coś zdecydowanie może być na rzeczy.

Komentarze (5)
bEUWKdXr