Twitch pozywa hejterów. Czy to ostateczna linia obrony przed atakami?

Twitch pozywa hejterów. Czy to ostateczna linia obrony przed atakami?13.09.2021 14:56
Twitch to jedna z najbardziej popularnych platform streamingowych na świcie.
Twitch to jedna z najbardziej popularnych platform streamingowych na świcie.
Źródło zdjęć: © Pexels

Od jakiegoś czasu na Twitchu możemy obserwować bardzo patologiczne zachowania. Wszystko przez zmasowane ataki hejterów na różnych streamerów, czyli hate raidy. Zarząd platformy mówi jednak: dość.

Do amerykańskiego sądu trafił pozew, w którym Twitch zwraca się o ukaranie dwóch organizatorów rajdów nienawiści. Są to użytkownicy CruzzControl oraz CreatineOverdose. Póki co, zarząd platformy nie wie, kim w rzeczywistości są hejterzy, ale udało się ich wstępnie namierzyć. Pierwszy z nich prawdopodobnie pochodzi z Holandii, drugi z Austrii.

Rajdy nienawiści to ataki wymierzone w konkretnego streamera, wykonywane za pomocą funkcjonalności raid na Twitchu. Pozwala ona użytkownikom przenieść się natychmiastowo do konkretnej transmisji. Hejterzy organizują się za pomocą kanałów na Discordzie, gdzie Twitch nie ma żadnej mocy sprawczej i nie może ich zablokować. Zebrani później masowo wchodzą na dany streaming i dają upust swoim negatywnym emocjom, często nie szczędząc wulgarnego języka.

Twitch walczy z hejterami jak może. Teraz sięga po broń ostateczną.
Źródło zdjęć: © Pexels
Twitch walczy z hejterami jak może. Teraz sięga po broń ostateczną.

Władze portalu mają tego dość, ale zmasowane blokowanie uczestników rajdów na nic się zdaje. Dodatkowym problemem jest to, że raz zablokowany użytkownik może powrócić na Twitcha bez większego problemu – wystarczy, założyć nowe konto i po strachu.

Streamerzy zwracają uwagę, że przy tworzeniu profilu przydałaby się opcja weryfikacji za pośrednictwem numeru telefonu, co w dużej mierze rozwiązałoby problem hejterów. Blokada numeru znacznie utrudniałaby zakładanie nowego konta.

Jak donosi Kotaku, Twitch sięgnął po narzędzie ostateczne – sąd w USA. Złożony pozew dotyczy nękania w sieci i szerzenia mowy nienawiści, co jest rozstrzygane w kontekście cyberprzestępczości. Takie zjawiska pojawiają się coraz częściej, ale na szczęście są też traktowane coraz poważniej przez rządy różnych państw, również Polski.

Hejt jest zjawiskiem paskudnym i powinien być tłumiony w zarodku, bez względu na to, gdzie występuje – w realu czy świecie wirtualnym. Miejmy nadzieję, że zalew nienawiści na Twitchu niebawem zostanie przystopowany.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)