Sony kupiło studio specjalizujące się w portach na PC. Koniec ekskluzywności?

Nixxes Software dołącza do PlayStation Studios
Nixxes Software dołącza do PlayStation Studios
Źródło zdjęć: © nixxes.com

02.07.2021 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nixxes Software dołącza do PlayStation Studios. Studio to specjalizuje się w przenoszeniu produkcji konsolowych na komputery. Możemy zatem przypuszczać, że największe hity PlayStation będą w najbliższych latach nadal trafiać na PC.

Rodzina PlayStation stale się powiększa. Najnowszym nabytkiem japońskiego giganta jest Nixxes Software, czyli ekipa, która od lat dziewięćdziesiątych zajmuje się przenoszeniem gier na inne platformy.

Nixxes Software ma w swoim dorobku porty wielu poważnych tytułów. Od lat współpracowali ze Square Enix, zajmując się takimi tytułami jak nowa trylogia Tomb Raider, Deus Ex: Mankind Divided czy Marvel's Avengers. Tworzyli także porty gier dla Crystal Dynamics. Mowa tu na przykład o grach z serii Legacy of Kain.

Wydaje się, że taki ruch może być motywowany chęcią przenoszenia kolejnych tytułów ekskluzywnych na pecety. Jak widać czasowa ekskluzywność na konsolach przynosi Sony większe korzyści od znanego wcześniej modelu sprzedaży gier, kiedy to nigdy nie opuszczały one platfromy PlayStation.

Z radością informujemy, że utalentowane holenderskie studio Nixxes Software dołączy do PlayStation Studios. To wielka przyjemność powitać zespół z tak głęboką wiedzą techniczną i ogromnym doświadczeniem w rodzinie PlayStation. - napisał na Twitterze szef PlayStation Studios Hermen Hulst.

Cieszycie się na wiadomość, że Sony ma zamiar kłaść duży nacisk na portowanie gier z PlayStation na PC?

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)