Kingdom: Classic za darmo. Humble Bundle rozdaje niebanalną strategię

Strona głównaKingdom: Classic za darmo. Humble Bundle rozdaje niebanalną strategię
03.11.2020 08:00
Humble Bundle udostępnia darmowe klucze do "Kingdom: Classic"
Humble Bundle udostępnia darmowe klucze do "Kingdom: Classic"

Wystarczyły dwie utalentowane osoby, aby stworzyć grę strategiczną, która skutecznie wyłamuje się ze skostniałych schematów. Przez kilka najbliższych dni możemy dostać ją za darmo.

Co jest lepsze od niebanalnej gry strategicznej? Z całą pewnością to niebanalna gra strategiczna, za którą nie musimy płacić. Taką właśnie niespodziankę przygotował dla swoich użytkowników serwis Humble Bundle, w którym przez najbliższy tydzień czekają darmowe klucze Steam do gry "Kingdom: Classic" w wersji PC.

To osadzona w umownych realiach średniowiecza gra strategiczna, której twórcy postanowili w pomysłowy sposób przekroczyć ramy gatunku. Efektem jest strategia z elementami RPG.

Opis ten można by skwitować pełnym znudzenia ziewnięciem, gdyby nie pomysłowość twórców gry - Thomasa van den Berg i Marka Bancale, tworzącymi jako Noio i Licorice.

"Kingdom: Classic" to – owszem – strategia, ale z widokiem jak ze starej platformówki – akcję śledzimy bowiem nie z góry, ale z boku, podobnie jak choćby w "This War of Mine". Wrażenie obcowania z produkcją retro wzmacnia grafika w stylu pixel art.

Tytuł stawia przed graczami serię wyzwań. Jako władca, poruszając się po świecie gry rozbudowujemy swoje włości, tworzymy infrastrukturę, wzmacniamy gospodarkę i przygotowujemy się na nadejście nocy. Wraz z nią z lasów wypełzają paskudne trolle, a tylko od naszej determinacji i pomysłowości zależy, czy przetrwamy do świtu.

Gra w wersji PC jest dostępna za darmo do końca bieżącego tygodnia. Warto się pospieszyć!

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)