Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Steampunk i feudalna Japonia w taktycznym erpegu Shadow of the Road

Strona głównaSteampunk i feudalna Japonia w taktycznym erpegu Shadow of the Road
08.05.2020 13:47
Steampunk i feudalna Japonia w taktycznym erpegu Shadow of the RoadSteampunk i feudalna Japonia w taktycznym erpegu Shadow of the Road
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDyEARDq

Debiutancki projekt polskiego Another Angle Games powoli nabiera kształtów.

bDyEARCJ

Feudalna Japonia to ostatnio bardzo wdzięczny temat dla twórców gier i po zeszłorocznym Sekiro świat z niecierpliwością wyczekuje Ghost of Tsushima, które pojawi się już 17 lipca na PlayStation 4. Mniejsi twórcy również dostrzegli drzemiący w tym “settingu” potencjał, a jednym z takich zespołów jest polskie Another Angle Games, które pracuje nad Shadow of the Road.

325315740477765596

Deweloperzy nie zdradzają jeszcze, co to dokładnie za zadanie, ale bohater mimo wszystko dołącza do sił szogunatu w wojnie przeciwko cesarzowi, który do tego wspierany jest przez brytyjską kompanię handlową (East Nippon Company).

Na opublikowanym podczas tegorocznego PAX East materiale widzimy pierwszy zarys rozgrywki, o której na razie nie wiemy zbyt wiele. Póki co wygląda to, jak typowa strategia turowa, jednak to, co ma wyróżniać Shadow of the Road będzie dodanie steampunkowych elementów, jak choćby kroczące maszyny czy specjalne rodzaje broni charakterystyczne dla tego nurtu. Znalazło się też miejsce na trochę fantastyki, ale znów, kilkuosobowy zespół nie zdradził jeszcze za wiele szczegółów.

bDyEARCL

Wstępna data premiery zaplanowana jest na 2022 rok, tak więc na większe i dokładniejsze ogłoszenia przyjdzie jeszcze czas, ale polecam mieć tytuł na radarze. Deweloperzy regularnie dzielą się informacjami na swoim Twitterze czy Discordzie, a nawet dorobili się swojej karty Steam. Oczywiście trzymam kciuki i liczę na dalszy rozwój projektu, bo zapowiada się nader dobrze.

Bartek Witoszka

bDyEARDH