Kinect Xbox One - jak działa? Poradnik dla każdego

Kinect Xbox One - jak działa? Poradnik dla każdego

Xbox One
Xbox One
Źródło zdjęć: © Pexels
15.11.2020 20:25, aktualizacja: 02.03.2022 14:01

Wielu początkujących użytkowników konsoli zastanawia się: Kinect Xbox One - jak działa? Oto kilka informacji, z którymi powinien zapoznać się każdy użytkownik tego kontrolera ruchowego.

Kinect Xbox One - jak działa? Przede wszystkim musimy wiedzieć, że pozwala on rejestrować pozycję gracza w przestrzeni. To dzięki temu możemy uruchamiać gry na konsoli, które nie potrzebują pada. Warto wspomnieć, że możemy kupić kontroler w zestawie z Xbox One lub oddzielnie.

Jak działa kamera?

Kinect wymaga sterowania postacią przez użytkownika za pomocą całego ciała, wykrywanego przez kamerę w kontrolerze. Rejestruje ona obraz w rozdzielczości 1080p, co pozwala jej na dokładne obserwowanie postaci. Ponadto jej czujniki rejestrują podczerwień (ciepło) oraz analizują otoczenie w trzech wymiarach.

Przesuwając kamerę w górę lub w dół, możemy korygować jej punkt widzenia. Pozwoli nam to sprawić, by sensor szybciej nas dostrzegał np. kiedy jesteśmy w niewielkim pomieszczeniu, co oznacza małą odległość od telewizora.

Połączenie Kinecta z konsolą Xbox One

Kinect do Xbox’a One ma minimalistyczną, prostą budowę, bez zbędnych udziwnień. Nie ma więc problemu z podłączeniem go do konsoli. Potrzebujemy do tego jedynie dość grubego kabla, który znajdziemy w zestawie z kontrolerem. Wystarczy połączyć nim oba sprzęty i postawić je blisko siebie. Z kolei sam kabel możemy ukryć np. za szafką ze sprzętem. Nie jest on krótki (ok. 3 metry), więc nie powinno sprawić nam to kłopotu.

Uruchomienie i obsługa za pomocą głosu

Bardzo prostą i praktyczną funkcją Kinecta jest automatyczne rozpoznawanie i logowanie użytkowników na ich konto. Kiedy włączymy sprzęt wystarczy, by nasza twarzy była skierowana prosto w kamerkę kontrolera.

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość nawigacji po menu za pomocą gestów lub komend głosowych. Jednak musimy mówić w języku angielskim (kontroler nie rozumie języka polskiego) i każde polecenie rozpoczynać od hasła "Xbox", wymawianego "eksboks". Jeśli znamy język angielski, ta opcja pozwala nam na szybką obsługę w porównaniu do wybierania padem. Jest więc bardzo przydatna, jeśli chcemy obejrzeć jakiś film już skorzystać z internetu.

Prowadzenie rozmowy wideo i gra równocześnie

Kolejną funkcją Kinect’a jest możliwość prowadzenia transmisji poprzez serwis Twitch lub Skype. Oznacza to, że w tym samym czasie możemy również grać, co pozwala nam na żywą rozgrywkę. Ponadto w momencie rozmowy, dźwięk z gry nie zakłóca naszego głosu, który z góry jest ustawiony przez Kinect jako ważniejszy.

Jeśli wiemy już jak działa Kinect Xbox One, możemy pokusić się o zakup go razem z konsolą. Z pewnością, dzięki niemu korzystanie z Xbox One okaże się szybsze i przyjemniejsze. Zobacz więcej poradników związanych z konsolami do gier:

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)