Zmien skórke
Logo Polygamii

Kaz Hirai rezygnuje ze stanowiska prezesa Sony

Pozostawia firmę w bardzo dobrej kondycji.

Jak ogłosiła firma Sony, wraz z dniem 1 kwietnia tego roku Kaz Hirai odejdzie ze stanowiska dyrektora generalnego firmy. Obejmie jednocześnie posadę prezesa rady nadzorczej. Zmiana ta następuje z inicjatywy samego zainteresowanego.

W chwili objęcia przeze mnie stanowiska prezesa i dyrektora generalnego w kwietniu 2012 jasno stwierdziłem, że moją misją jest zapewnienie, by Sony pozostawało firmą zapewniającą klientom kando – poruszającą ich emocjonalnie – inspirującą i pomagającą spełnić ich ciekawość. W tym celu poświęciłem się przeobrażaniu firmy i zwiększaniu jej rentowności, i jestem bardzo dumny, że w trzecim i ostatnim roku naszego aktualnego średnioterminowego planu korporacyjnego spodziewamy się przekroczenia naszych celów finansowych.

Stwierdził Hirai w oficjalnym oświadczeniu. Po jego odejściu stanowisko najważniejszej osoby w Sony obejmie dotychczasowy dyrektor finansowy – Kenichiro Yoshida.

Trzeba przyznać, że w trakcie sześciu lat pracy Hiraiego na tym stanowisku udało mu się osiągnąć naprawdę dużo. Obejmował firmę przynoszącą słabe wyniki, a w tej najbardziej interesującej nas części – czyli oddziale PlayStation – goniącą za uważanym jeszcze wtedy za lidera Microsoftem. Teraz zaś Sony jest znów niekwestionowanym liderem konsolowego rynku i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Na dobrą kondycję firmy w tym segmencie wskazują chociażby ostatnie wyniki sprzedaży PlayStation 4. Wraz z informacją o odejściu Kaza pojawiły się również nowe doniesienia na ten temat. Jak podało Sony, konsola przekroczyła już 75 milionów sprzedanych egzemplarzy i aktualnie ma ich na koncie 76,5 miliona. 9 milionów z tego udało się sprzedać w ostatnim kwartale 2017 roku.

Pozostaje tylko “pożegnać się” z Kazem Hirai w jedyny możliwy sposób. Zdaję sobie sprawę, że było mnóstwo razy, ale no trzeba. Trzeba.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Login by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
RealWaaagh
Użytkownik

Tylko w jeden sposób. Naciskam play i dostaje reklamą Warki w twarz. No to pożegnaliśmy się Warką, nie tak źle ale pewnie był inny zamysł.

reggieminator
Użytkownik

Powiem tak – można opowiadać różne rzeczy, jednak plejka wygrywa ekskluziwami – to właśnie one napędzają sprzedaż, a widmo GoW 3 i TLOU 2 napędzają sprzedaż. Mam nadzieję, że następca Kaza będzie wiedział, jak dalej nakręcać wyniki :]

Dioxis
Użytkownik

Kazuo był odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. W ciągu ostatnich lat Sony, a szczególnie Playstation, przeszło dość sporą przemianę i w chwili obecnej to kura znoszące złote jajka. Oczywiście, rysą na szkle jest, a raczej była – PS Vita, jednak nie da się ukryć, że to Kaz ogarnął firmę i swoją polityką wygenerował jej obecną pozycję lidera. Poza tym – po prostu gościa bardzo lubiłem. Powodzenia dla Kenichiro. Mam nadzieję, że tego nie spier… niczy:)