Kartridż z Legends of Zelda na NES za pół miliona. Możliwe, że pobije rekord

Ile można zapłacić za grę z 1987 roku? Nawet pół miliona złotych. Tyle kosztuje obecnie kartridż na konsolę NES z grą The Legend of Zelda, a aukcja wciąż trwa. Dlaczego jest wyjątkowy?

Kartridż z Legends of Zelda na NES za pół miliona. Możliwe, że pobije rekord
Źródło zdjęć: © Heritage Auctions

Moda na retro trwa w najlepsze. W niektórych przypadkach nie można jednak mówić o zwykłej modzie. Tak jest z wciąż licytowanym kartridżem z grą The Legends of Zelda. Na 3 dni przed końcem aukcji kartridż jest wyceniony na 110 tysięcy dolarów.

Kartridż z "Zeldą" za taką kwotę?

Wspomniany egzemplarz gry jest wyjątkowy. Jest to wydanie produkcyjne, które na rynku znajdowało się przez kilka miesięcy. Ponadto, jak łatwo się domyślać, mamy do czynienia z egzemplarzem, który nie został nigdy odpieczętowany. Dla kolekcjonerów to prawdziwa gratka.

Aukcja potrwa jeszcze trzy dni, więc jeszcze wiele może się zmienić. Czy jednak gra o przygodach Linka zdoła stać się najdroższą grą wideo w historii? Obecnie rekord należy do Super Mario Bros. 3 na NES, które kosztowało 660 tysięcy dolarów.

Na kartridż The Legend of Zelda póki co zdecydowano się wyłożyć zaledwie jedną szóstą wspomnianej kwoty. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w ciągu ostatnich dni aukcji kwota została wywindowana do rekordowego poziomu. W końcu mówimy o egzemplarzu, który bez wątpienia jest wyjątkowy. Aukcję możecie znaleźć pod tym adresem.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
nintendokartridżeretro
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.