Karta Pokemon sprzedana za ponad milion złotych

Karta Pokemon sprzedana za ponad milion złotych

Charizard
Charizard
Barnaba Siegel
30.03.2021 15:33

W ostatnich latach szaleństwo na Pokemony mocno wróciło (dzięki, Pokemon Go!). A wraz z nim handel kartami. Oczywiście nie byle jakimi, ale tymi najstarszymi. Teraz ktoś wydał majątek na Charizarda.

W niedzielę zakończyła się aukcja karty z pierwszej edycji Pokemonów z podstawowego zestawu w wersji Shadowless. Karta, której stan dom aukcyjny PWCC ocenił na "10 Mint", czyli... nienaruszona, perfekcyjna.

A to oczywiście o stan kart rozbija się wszystko. Charizardów z pierwszej edycji znajdziemy sporo, ale mało który będzie w nienaruszonym stanie. Nawet jeśli trzymaliśmy swoją kolekcję w pudełku albo plastikowej obwolucie, rozmaite otarcia zawsze się przydarzą.

Karta została kupiona na eBayu za dokładnie 311.800 dolarów, a więc ok. 1,188 mln złotych. Czyli równowartość niezłej limuzyny. Albo 20 GeForce'ów RTX 3090.

Charizard
Charizard© Ebay

Jednocześnie warto zaznaczyć, że równowartość miliona złotych to nie jest szczyt możliwości karcianych kolekcjonerów. Niedawno sprzedana została w prawie że idealnym stanie karta Black Lotus z "Magic: The Gathering". Cena? Aż 511 tys. dolarów, a więc prawie 2 mln złotych.

A jeszcze trzy lata temu kosztowała, bagatela, 87 tys. dolarów...

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)