Jeszcze więcej Final Fantasy! Nadchodzi battle royale i RPG na smartfony

Strona głównaJeszcze więcej Final Fantasy! Nadchodzi battle royale i RPG na smartfony
26.02.2021 11:43
Final Fantasy VII The First Soldier
Final Fantasy VII The First Soldier
Źródło zdjęć: © Square Enix

Tak, dobrze czytacie. Wczorajszy pokaz Final Fantasy VII Remake Intergrade nie był wszystkim, co Square Enix przygotował dla fanów. Są jeszcze dwie produkcje o podtytułach The First Soldier i Ever Crisis. Obie darmowe. I obie tylko na komórki.

"Final Fantasy VII The First Soldier" oraz "Final Fantasy VII Ever Crisis" to dwie, świeżo zapowiedziane przez Square Enix produkcje w formule free-to-play i przeznaczone wyłącznie na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Jak piszą twórcy, po wydaniu "FF VII Remake" nadszedł dobry czas na poszerzenie świata gry.

Final Fantasy VII The First Soldier

"The First Soldier" to sieciowa, mobilna strzelanka w duchu battle royale. I tak jak zazwyczaj na te ostatnie dwa słowa reaguję z lekkim uśmiechem, tak tu egzotyka tego połączenia jakoś mi się zgadza.

Fakt, to bardzo dziwna decyzja ze strony Square'a. Oczywiście niezwykła popularność komórkowej wersji "Call of Duty", "Fortnite" czy "PUBG" jasno wskazuje, czemu pomyślano właśnie o tej platformie. Ale czemu przy okazji nie połączyć tego z PC i konsolami?

Premiera "Final Fantasy VII The First Soldier" odbędzie się "później w 2021 roku"

Final Fantasy VII Ever Crisis

Ta gra spod znaku "FF VII" to pełnoprawne, podzielone na rozdziały RPG, które przeprowadzi nas przez.... wszystkie wydarzenia z serii z numerem 7. Wszystkie. Podstawkę, "Advent Children", "Before Crisis", Crisis Core" oraz "Dirge Cerberus", a także nowe historie, które przyniosło nam "Final Fantasy VII Remake".

Tu już decyzja dużo bardziej zrozumiała, bo nie mamy do czynienia z olśniewającym, next-genowym remakiem, tylko ciut uproszczoną wersją na komórki. A to wdzięczna platforma do odświeżenia sobie wydarzeń, w które grało się przed laty. Dominik, jako fan "Final Fantasy", jest totalnie przekonany i żałuje, że to ukaże się jedynie na mobilki.

W "Final Fantasy VII Ever Crisis" zagramy dopiero w 2022 roku.

Tymczasem przypominam, że ogłoszono duże ulepszenie dla "Final Fantasy VII Remake" dla posiadaczy PS5. O wszystkich jego elementach pisaliśmy o tu.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)