Jeden z twórców Hogwarts Legacy prowadził kontrowersyjny kanał

Strona głównaJeden z twórców Hogwarts Legacy prowadził kontrowersyjny kanał
22.02.2021 16:07
Gra "Hogwarts Legacy" trafi na PlayStation 5
Gra "Hogwarts Legacy" trafi na PlayStation 5
Źródło zdjęć: © YouTube
bDYNDdra

Troy Leavitt z Warner Brothers - Avalnche obecnie pracuje nad grą "Hogwarts Legacy". Twórcą jest od ponad 20 lat, ale do niedawna miał też inną pasję. Prowadził kanał na YouTube. Jego zawartość była, delikatnie mówiąc, kontrowersyjna.

bDYNDdqt

W telegraficznym skrócie: filmy tworzone przez Leavitta określane są w najlepszym przypadku jako "skrajnie prawicowe", w najgorszym antyfeministyczne i wspierające toksyczne środowiska w szeroko pojętym gamingu. Ale nie tylko. Na jego kanale znajdziemy chociażby film zatytułowany "W obronie Johna Lassetera", jednego z byłych dyrektorów Disneya, która stanowisko stracił po oskarżeniach o nadużycia seksualne.

Spośród kwestii bliższych grom wideo, Leavitt ma na swoim koncie serię klipów, z których wynika jego poparcie ruchu Gamergate oraz otwarta krytyka Anity Sarkeesian.

Inne tytuły filmów Leavitta również dają do myślenia: "Niesprawiedliwość sprawiedliwości społecznej", "Pochwała przywłaszczenia kultury" oraz "Dziesięć przykazań sprawiedliwości społecznej", gdzie porównuje ruch sprawiedliwości społecznej z religią.

bDYNDdqv

Jego kanał nie cieszył się przesadnym zainteresowaniem, a ostatnie publikacje pochodzą sprzed dwóch lat. Teraz zrobiło się o nich głośno. Piszą o nim m.in. Kotaku oraz Gamerant. I trudno wyobrazić sobie sytuację, w której Warner, studio Avalanche czy sam Leavitt nie zabiorą w tej sprawie głosu.

Podobnie było w przypadku J.K. Rowling, od której po serii kiepskich i nieprzemyślanych wypowiedzi oraz wpisów na Twiterze odwróciło się mnóstwo fanów. Ich liczebność jest na tyle zauważalna, że głos w sprawie zabrał David Haddad, prezes Warner Bros Interactive i przyznając, że Rowling nie żadnego związku z "Hogwarts Legacy" i nie bierze udziału w procesie twórczym.

bDYNDdrr