Jak wygląda najdroższa gra świata? Star Citizen kosztował 1,5 miliarda złotych

Star Citizen to tytuł, obok którego nie można przejść obojętnie. Na tę produkcję fani wydali ponad 386 milionów dolarów w ciągu ponad 9 lat. Zanim produkt będzie gotowy, można go przetestować. Jest na czym zwiesić oko.

Gary Oldman jest jednym z aktorów, których zobaczymy w Space Citizen.
Gary Oldman jest jednym z aktorów, których zobaczymy w Space Citizen.
Źródło zdjęć: © Youtube
Marcin Watemborski

Na samym początku Star Citizen miał być symulatorem astronauty. Jak się domyślacie, temat nie jest tak łatwy do zrealizowania, jakby mogłoby się wydawać. W końcu bycie astronautą to nie uprawianie roli czy latanie samolotem. To zawód dużo bardziej skomplikowany.

Aby kontynuować swoje prace i móc rozwijać grę, twórcy gry zwrócili się o wsparcie finansowe do wytworzonej przez lata społeczności. Internetowa zbiórka rozhulała się niesamowicie, a budżet wzrósł tak, że niejedno studio mogłoby pozazdrościć Cloud Imperium Games.

Ogromny budżet pozwolił na zatrudnienie prawdziwych aktorów. I to nie byle jakich. Są to m.in. Mark Hamill, czyli Luke Skywalker; Henry Cavill znany z roli Supermana czy Geralta w serialu Wiedźmin Netflixa, oraz Gary Oldman. Tego ostatniego zdecydowanie nie trzeba nikomu przedstawiać, a spis jego dorobku artystycznego to temat na książkę.

Cloud Imperium Games co jakiś czas wypuszcza różne tryby gry do przetestowania. To, co widzicie powyżej, to wydarzenie o nazwie Free Fly, które potrwa do 27 września 2021 roku. Przez te kilka dni możecie zagrać w Star Citizen kompletnie za darmo. Po stworzeniu i zalogowaniu się na konto w serwisie gry, należy wpisać kod SHOWDOWN2021 i pobrać program, który umożliwi zabawę.

Wciąż nie wiadomo, kiedy pełna wersja gry pojawi się na rynku. Czekamy na to z niecierpliwością.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
gry wideostar citizenwiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.