Jak wygląda najdroższa gra świata? Star Citizen kosztował 1,5 miliarda złotych

Strona głównaJak wygląda najdroższa gra świata? Star Citizen kosztował 1,5 miliarda złotych
23.09.2021 15:07
Gary Oldman jest jednym z aktorów, których zobaczymy w Space Citizen.
Gary Oldman jest jednym z aktorów, których zobaczymy w Space Citizen.
Źródło zdjęć: © Youtube

Star Citizen to tytuł, obok którego nie można przejść obojętnie. Na tę produkcję fani wydali ponad 386 milionów dolarów w ciągu ponad 9 lat. Zanim produkt będzie gotowy, można go przetestować. Jest na czym zwiesić oko.

bESjXZKJ

Na samym początku Star Citizen miał być symulatorem astronauty. Jak się domyślacie, temat nie jest tak łatwy do zrealizowania, jakby mogłoby się wydawać. W końcu bycie astronautą to nie uprawianie roli czy latanie samolotem. To zawód dużo bardziej skomplikowany.

Aby kontynuować swoje prace i móc rozwijać grę, twórcy gry zwrócili się o wsparcie finansowe do wytworzonej przez lata społeczności. Internetowa zbiórka rozhulała się niesamowicie, a budżet wzrósł tak, że niejedno studio mogłoby pozazdrościć Cloud Imperium Games.

Ogromny budżet pozwolił na zatrudnienie prawdziwych aktorów. I to nie byle jakich. Są to m.in. Mark Hamill, czyli Luke Skywalker; Henry Cavill znany z roli Supermana czy Geralta w serialu Wiedźmin Netflixa, oraz Gary Oldman. Tego ostatniego zdecydowanie nie trzeba nikomu przedstawiać, a spis jego dorobku artystycznego to temat na książkę.

Cloud Imperium Games co jakiś czas wypuszcza różne tryby gry do przetestowania. To, co widzicie powyżej, to wydarzenie o nazwie Free Fly, które potrwa do 27 września 2021 roku. Przez te kilka dni możecie zagrać w Star Citizen kompletnie za darmo. Po stworzeniu i zalogowaniu się na konto w serwisie gry, należy wpisać kod SHOWDOWN2021 i pobrać program, który umożliwi zabawę.

bESjXZKL

Wciąż nie wiadomo, kiedy pełna wersja gry pojawi się na rynku. Czekamy na to z niecierpliwością.

Udostępnij:
bESjXZKV
Komentarze (6)
bESjXZLH