Iratus: Lord of the Dead - czyli Darkest Dungeon po rosyjsku

Iratus: Lord of the Dead - czyli Darkest Dungeon po rosyjsku

Iratus: Lord of the Dead - czyli Darkest Dungeon po rosyjsku
Joanna Pamięta - Borkowska
25.04.2018 13:34

Spokojnie, będą angielskie napisy i dubbing.

Twórcy ostatniego Disciples rozeszli się we wszystkie strony świata po tym, jak ich gra nie powtórzyła sukcesu drugiej części (dla mnie było to największe rozczarowanie 2009 roku). Część z nich trafiła do Sankt Petersburga, to studia Unfrozen i rozpoczęła prace nad tytułem bardzo podobnym do Darkest Dungeon. Zwie się to Iratus: Lord of the Dead i skojarzenia z produkcją Red Hook Studios same się narzucają.

Oto zwiastun prezentujący głównego bohatera i będący swego rodzaju wprowadzeniem do świata gry:

Iratus: Lord of the Dead Lore Trailer

Iratus będzie taktyczną grą RPG, w której wcielimy się w nekromantę próbującego wyrwać się na wolność po tysiącletnim wymuszonym śnie w trumnie (nie od dziś wiadomo, że zabić nekromantę to rzecz prawie niemożliwa). Pomogą mu w tym wszystkie możliwe złe postacie znane z mitów, gier i książek: wampiry, szkielety, zombie, upiory, banshee i wiele innych.

Obraz

Nie tak łatwo jednak wydostać się na powierzchnię i tam siać zło, gdyż po drodze czeka stado religijnych fanatyków, którym z jakiegoś powodu nie podoba się sposób rekrutacji nekromanty. Albo raczej typ wojska (ja myślę, że każde zombie lepiej się bawi, chodząc i zwierzając podziemia, niż leżąc w trumnie, ale to jestem ja). Żaden szanujący się nekromanta nie łazi po grobach, by zbierać składniki do czarów albo rekrutować. Od tego ma własną podziemną twierdzę, w której jest wszystko. Stanowi ona jego centrum dowodzenia i miejsce nauki, gdyż w grze istnieje możliwość rozwijania się w obrębie trzech sztuk: alchemii, magii albo taktyki.

Obraz

Żołnierzy możemy konstruować z fragmentów ciał pokonanych wrogów. Nasi podopieczni będą posiadali ponad pół setki różnych bojowych umiejętności. Zapomnijcie jednak o taktyce net Hercules contra plures - Iratus to troskliwy pan, który dba o swoich żołnierzy, zwłaszcza że jeśli któryś z nich umrze, nie da się go już wskrzesić (co jest dość... zastanawiające, w końcu gramy osoba obeznaną z magią śmierci).

A poniżej można obejrześ teaser, który swoją drogą całkiem sporo pokazuje z rozgrywki:

Iratus: Lord of the Dead - 2nd promo teaser

Gra pojawi się 1 października 2018 roku. Jest już prawie ukończona, ale Rosjanie potrzebują jeszcze wsparcia finansowego, by dodać ostatnie szlify i wzbogacić grę. Dlatego też 2 maja ruszają z kampanią na Kickstarterze.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)