Cyberpunk 2077 2.0 to magnes na graczy. Liczby widać na Steamie

Cyberpunk 2077 2.0 to magnes na graczy. Liczby widać na Steamie

Cyberpunk 2077 przeżywa drugą młodość
Cyberpunk 2077 przeżywa drugą młodość
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
25.09.2023 08:55

Cyberpunk 2077 jak wino - im starszy, tym lepszy. Tak dużej aktualizacji gry jeszcze nie było. W pełni darmowy patch 2.0 to bezapelacyjny powiew świeżości. Takiej frekwencji Night City nie widziało od dawna.

Cyberpunk 2077 wraca na gamingowe salony, a liczby doskonale widać na Steamie. Możemy na spokojnie podsumować miniony weekend (22.09 - 24.09), czyli okres, w którym gracze nie próżnują i oddają się wirtualnej rozrywce. Wielu z nich wybrało właśnie dzieło CD Projekt Red. Kłaniają się dwa konkretne powody.

Po pierwsze: otrzymaliśmy ogromną i w pełni darmową aktualizację 2.0, która w znacznym stopniu poprawia komfort rozgrywki. Po drugie: dosłownie za chwilę - bo 26 września - debiutuje DLC zatytułowane Cyberpunk 2077: Widmo Wolności (PC, PS5, Series X|S). W naszej recenzji DLC wystawiliśmy pozytywną ocenę, a swoich spostrzeżeniach nie jesteśmy osamotnieni, co udowadnia odzew branży i dotychczasowa średnia ocen.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Cyberpunk 2077 rozbija bank na Steamie. Liczby mówią same za siebie

Spójrzmy na to, jak wyglądała frekwencja na Steamie w miniony weekend. Cyberpunk 2077 zdołał przyciągnąć w kulminacyjnym momencie ponad 169 tys. graczy jednocześnie (dane SteamDB). Szczyt aktywności przypadł na niedzielę 24 września. W momencie pisania tych słów tytuł na Steamie ogrywa ponad 79 tys. graczy jednocześnie.

To lepiej niż w ubiegłym roku, kiedy byliśmy świadkami wzmożonej aktywności graczy, którzy to rzucili się do Night City za sprawą premiery serialu Cyberpunk: Edgerunners. Wtedy rekord aktywności na Steamie wynosił nieco ponad 136 tys. graczy jednocześnie. Pytanie brzmi, czy jutrzejsza premiera DLC poprawi ten wynik?

Cyberpunk 2077: Widmo wolności tuż za rogiem

Odpowiadając na postawione pytanie: niewykluczone, że jutrzejsza premiera DLC do Cyberpunk 2077 pobije ten rekord, ale pamiętajmy, że szczyt aktywności graczy najczęściej przypada w weekend.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)